Theodore Sturgeon – Więcej niż człowiek

Prostaczek, który jest telepatą i może zniszczyć człowieka samym spojrzeniem. Dziewczyna, która siłą woli przesuwa przedmioty. Bliźniaczki, które potrafią się teleportować na dowolną odległość.

Dziecko z zespołem Downa, które ma umysł geniusza. Chłopak, który dzięki swoim zdolnościom mógłby rządzić światem, ale jest zupełnie pozbawiony zasad moralnych.

Sześcioro wyrzutków obdarzonych niezwykłymi talentami łączy się w jedną osobowość, Homo gestalt. To kolejny etap w ewolucji – nadczłowiek. Czy ta wspólnota odniesie się z pogardą do zwykłych ludzi i ich sobie podporządkuje? Czy odnajdzie w sobie miłość i będzie działać dla dobra ludzkości?

Theodore Sturgeon (1918–1985) – amerykański pisarz specjalizujący się w science fiction, fantasy i horrorach. Przez trzy lata był mechanikiem na statku handlowym, pracował również jako domokrążca, kierownik hotelu i budowlaniec, zanim rozpoczął karierę pisarską. Opublikował 11 powieści i ponad 120 opowiadań, napisał kilkanaście scenariuszy do seriali, w tym Star Trek. Za opowiadanie Powolna rzeźba zdobył Hugo i Nebulę. Wybrany do Galerii Sławy Science Fiction, jest autorem sławnego „prawa Sturgeona”: „90 procent wszystkiego to szajs”.

Wydawnictwo Rebis poleca zakup książki: https://www.rebis.com.pl/pl/book-wiecej-niz-czlowiek-theodore-sturgeon,b47224.html

Podziel się:

Nastepne

Piotr Witwicki - Znikająca Polska

pon. gru 27 , 2021
Znikająca Polska to historia transformacji opowiedziana z perspektywy miasta średniej wielkości. Włocławek to polskie Detroit, przemysłowy ośrodek, który wbija gwóźdź do własnej trumny. Zamiast wielkiej polityki mamy tu historie ludzi: od tych, którzy zbierali złom po tych, którzy flirtowali z rodzącym się kapitalizmem. W tle: zrujnowane fabryki, rodząca się drobna przedsiębiorczość i brutalna reforma administracyjna. Miasta upada, ale w nim pozostają ludzie. Wydawnictwo Zysk i S-ka poleca zakup książki: https://sklep.zysk.com.pl/znikajaca-polska.html

Nasze programy medialne:

Symbol

Siła

Wybierz Polskie