Thomas Rid – Wojna informacyjna

XX wiek był wielkim laboratorium testowym dla dezinformacji i profesjonalnego, zorganizowanego kłamstwa, szczególnie w latach międzywojennych i okresie zimnej wojny.

Thomas Rid - Wojna informacyjna – Monitor Rynkowy

Rid odsłania szokujące tajemnice wywiadów, opisuje dzieje profesjonalnego, zorganizowanego kłamstwa. Wiele z ujawnionych, tajnych operacji wydaje się wręcz niewiarygodnych. Autor ukazuje choćby, jak służby wywiadowcze zaczęły wykorzystywać rozwijającą się kulturę internetową na wiele lat przed WikiLeaks, a także, rzuca nowe światło na wybory prezydenckie w USA, w 2016 roku; zwłaszcza na rolę niesławnej „farmy trolli” w Petersburgu, a także na znacznie niebezpieczniejszy atak, zadany z ukrycia.

Żyjemy w wieku dezinformacji. Prywatna korespondencja jest wykradana i wycieka do prasy, aby komuś zaszkodzić – w Internecie rozpalane są namiętności polityczne, których celem jest wbicie klinów w widoczne już szczeliny liberalnej demokracji. Ich sprawcy sieją wątpliwości i publicznie negują wrogość owych poczynań, przenosząc je jednocześnie do działań zakulisowych.

Wydawnictwo Bellona poleca zakup książki: https://www.swiatksiazki.pl/wojna-informacyjna-6802663-ksiazka.html

Podziel się:

Nastepne

Jeszcze w czerwcu może się wyjaśnić kwestia statusu kandydackiego dla Ukrainy

pt. cze 10 , 2022
Według nieoficjalnych zapowiedzi na szczycie UE 23 czerwca br. spodziewana jest informacja, czy Ukraina zostanie oficjalnie uznana za kandydata do UE. Nawet jeśli uzyska ten status, jej dalsza droga do pełnej integracji ze Wspólnotą zajmie prawdopodobnie długie lata. Wiele państw nie chce bowiem ryzykować dotychczasowych osiągnięć Unii, przyjmując do niej kraj, w którym toczy się regularna wojna. – Unia musi wzmocnić mechanizmy szukania kompromisów – podkreśla europoseł Jan Olbrycht.  – Wszystko zależy od sytuacji w Ukrainie. […]
Jeszcze w czerwcu może się wyjaśnić kwestia statusu kandydackiego dla Ukrainy – Monitor Rynkowy

Nasze programy medialne:

Symbol

Siła

Wybierz Polskie