Tom Gauld – Instytut Bombowych Teorii

Zbiór blisko 150 komiksów, które ukazywały się w poświęconym zagadnieniom naukowym tygodniku „New Scientist”. Komiksowy przebój mediów społecznościowych, każdy odcinek docierał do milionów czytelników.

Tom Gauld - Instytut Bombowych Teorii – Monitor Rynkowy

Pechowi naukowcy, nanoboty, wirtualni asystenci, teorie zbyt szalone, by były nieprawdziwe, celebryci świata nauki, a także groźne dla życia i zdrowia eksperymenty – to wszystko jest dla Toma Gaulda idealnym tematem humorystycznych komiksów! Komiksów, które rozbawią zarówno tych, którzy nie wiedzą nic o Pitagorasie i tych, którzy opłakują kolejną awarię Wielkiego Zderzacza Hadronów.

„Instytut Bombowych Teorii” to zbiór blisko 150 komiksów, które ukazują się w poświęconym zagadnieniom naukowym tygodniku „New Scientist” i podbijają serca czytelników w rozmaitych zakątkach internetu. Po ich lekturze już nigdy nie spojrzycie na cudowny świat nauki w ten sam sposób!

Spotkamy tu psa filozofa i kota Schrödingera, dowiemy się co czują nieodkryte gatunki i cząstki elementarne, poznamy mroczne sekrety biurek naukowców (SPOILER – to tylko bałagan) oraz odwiedzimy leżący po sąsiedzku Instytut Geometrii Eksperymentalnej. A przede wszystkim przekonamy się, że nauka jest nie tylko pożyteczna, ale i szaleńczo zabawna!

Tom Gauld – Urodził się w szkockim Aberdeen w 1976 roku. Jego ulubionymi zajęciami w dzieciństwie było rysowanie, budowanie z klocków lego oraz zabawy żołnierzykami. To pierwsze pchnęło go do nauki ilustracji w Edinburgh College of Art.

W 2001 roku wspólnie z Simone Lia, z którą poznał się podczas studiów na Royal College of Art, założył niezależne wydawnictwo Cabanon Press. Tam ukazały się jego pierwsze komiksy. Szybko zaczął też współpracę jako ilustrator i autor komiksów z takimi periodykami jak „The Guardian”, „The New Yorker”, „The Believer”, „The New York Times”. Ilustrował też książki dla dzieci i okładki literackiej klasyki dla wydawnictwa Penguin. Oprócz setek komiksów prasowych zrealizował dwie powieści graficzne – „Goliat” oraz „Mooncop”.

Za swoje prace wielokrotnie był nagradzany. Gauld może pochwalić się m.in. dwiema statuetkami Eisnera za najlepszy komiks humorystyczny („Baking with Kafka” i „You’re All Just Jealous of My Jetpack”).

Wydawnictwo Marginesy poleca zakup książki: https://marginesy.com.pl/sklep/produkt/133330/instytut-bombowych-teorii?idcat=0

Podziel się:

Nastepne

Jak dywersyfikować źródła finansowania biznesu?

pt. lis 27 , 2020
Dywersyfikacja to pojęcie, które w biznesie najczęściej odnosi się do rodzaju produkcji, dostawców i odbiorców, rynków zbytu. W przypadku działalności inwestycyjnej przejawia się w postaci portfela inwestycyjnego, dzięki któremu różnicuje się aktywa i minimalizuje ryzyko inwestycji. Dywersyfikować można również źródła finansowania biznesu. Dlaczego jest to korzystne dla firmy? Kryzys wywołany pandemią koronawirusa pokazał wyraźnie, jak szybko mogą zmienić się warunki makroekonomiczne, co bezpośrednio przekłada się na sytuację na rynku kredytowym. […]
Jak dywersyfikować źródła finansowania biznesu? – Monitor Rynkowy

Nasze programy medialne:

Symbol

Siła

Wybierz Polskie