Valérie Perrin – Życie Violette

Klimat francuskiej prowincji, opowieści o życiu w jego różnych odcieniach, śmiech i łzy, które mieszają się z aromatami herbaty i świeżo zebranych warzyw. I niezłomna wiara w szczęście. Pomimo wszystko.

Niezwykła historia zwykłej kobiety, którą los zaprowadził do miejsca zapomnianego przez większość ludzi. Kobiety, która pragnie na nowo rozkwitnąć – pomimo poczucia przegranej i ogromnej straty, która ją dotknęła.

Violette spędza całe dnie na cmentarzu, doglądając go. Porządkuje groby, wymienia kwiaty, sprząta znicze… I stara się pocieszyć odwiedzających go żałobników. Wiele już słyszała – zarówno pięknych, jak i smutnych historii. Sama mogłaby niejedną opowiedzieć: o córce, która zginęła w straszliwym wypadku, o ukochanym mężu, który pewnego dnia zniknął…

Lecz Violette nie chce dać się pogrzebać w przeszłości. I nawet w miejscu, w którym króluje śmierć, ma nadzieję na nowe życie.

Wzruszająca opowieść o wyjątkowości ukrytej w zwykłym życiu, o zakończeniach, które rozdzierają serce, i o nowych początkach, które kiełkują na gruzach przeszłości.

Opowiedziana z wrażliwością i wyczuciem, ciepła, przejmująca, a jednocześnie niezwykle budująca historia o kobiecie, która wbrew wszystkiemu uparcie wierzy w szczęście, choć czuje, że na nie nie zasługuje. Opowieść, która biegnie po nitce do kłębka − utkana z kolei ludzkiego losu, spraw drobnych i wielkich, strasznych i pięknych, małych zysków i niepowetowanych strat.

Valérie Perrin ma rzadki talent do zamieniania tego, co pozornie zwyczajne, w wyjątkowe i poetyckie.

Wydawnictwo Albatros poleca zakup książki: https://www.wydawnictwoalbatros.com/ksiazki/zycie-violette/

Podziel się:

Nastepne

Na polski rynek pracy może trafić ok. 600 tys. uchodźców, głównie kobiet. Pracodawcy dostosowują ofertę

śr. kwi 6 , 2022
– Wśród uchodźców z Ukrainy około połowę stanowią dzieci, więc nie mogą pracować. Z pozostałego miliona jakaś część to babcie, które z tymi dziećmi przyjechały. Tak więc realnie na polski rynek pracy może napłynąć około 600 tys. osób – mówi Dariusz Szymczycha, wiceprezes Polsko-Ukraińskiej Izby Gospodarczej. Jak ocenia, w Polsce nie zabraknie dla nich pracy, a firmy – w obliczu ciągnących się od lat problemów z niedoborem kadr – czekają na napływ nowych pracowników. Muszą jednak pamiętać, że większość z nich będą […]

Nasze programy medialne:

Symbol

Siła

Wybierz Polskie