Victoria Hislop – Pewnej sierpniowej nocy

Spinalonga przez ponad pół wieku była kolonią trędowatych. Pewnej sierpniowej nocy 1957 roku ich gehenna miała się zakończyć… Ale w pamięci mieszkańców Plaki, małej rybackiej wioski na Krecie, ta noc na zawsze już będzie się kojarzyć z tragedią, zbrodnią i skandalem.

Victoria Hislop - Pewnej sierpniowej nocy – Monitor Rynkowy

W sierpniu 1957 roku na wyspie Spinalonga zostaje zlikwidowana kolonia trędowatych. Dla chorych, którzy przebywali tam od ponad półwiecza wreszcie pojawia się nadzieja na wyzdrowienie i powrót do normalnego życia. Wieczór w miasteczku Plaka, który miał upłynąć pod znakiem radości ze spotkania ozdrowieńców z rodzinami, kończy się tragiczną zbrodnią.

Maria Petrakis nie tylko traci siostrę, ale także szansę na szczęśliwe życie z ukochanym mężczyzną − lekarzem, który uleczył ją z trądu. Dwie rodziny prawdopodobnie już nigdy nie pozbędą się piętna skandalu, a mieszkańcom Plaki zamknięcie kolonii będzie się nieodwracalnie kojarzyło z nieszczęściem.

Jak na nowo obudzić życie w miejscu naznaczonym chorobą, ludzką tragedią i zbrodnią? Jak zbudować przyszłość na gruzach przeszłości?

Nadszedł czas, aby ponownie spotkać się z Anną, Marią, Manolisem i Andreasem w tygodniach poprzedzających ewakuację wyspy i latach następujących po tragicznych wydarzeniach, które rozegrały się tamtej sierpniowej nocy.

Subtelna i poruszająca powieść o tragedii i nadziei. Kontynuacja bestselerowej “Wyspy”.

Wydawnictwo Albatros poleca zakup książki: https://www.wydawnictwoalbatros.com/ksiazki/pewnej-sierpniowej-nocy/

Podziel się:

Nastepne

Roman Bratny - Kolumbowie. Rocznik 20

czw. sie 5 , 2021
Kultowa powieść, która dała nazwę całemu pokoleniu Polaków urodzonych około roku 1920. Kolumbowie to pierwsza powojenna książka opowiadająca o młodych akowcach i ich codziennym życiu, ale także o tym, jak szli na śmierć podczas powstania warszawskiego. O dwudziestolatkach zmuszonych do podejmowania trudnych, nierzadko tragicznych decyzji. I angażujących się w walkę z Niemcami – początkowo spontanicznie, później w sposób zorganizowany. Bratny nie ograniczył się tylko do ukazania bohaterów w pracy konspiracyjnej. […]
Roman Bratny - Kolumbowie. Rocznik 20 – Monitor Rynkowy

Nasze programy medialne:

Symbol

Siła

Laur Internetu

Wybierz Polskie