Wojciech Chmielarz – Farma lalek

Niezrównany śledczy powraca, by odkryć tajemnicę zniknięcia dziewczynki w tylko pozornie spokojnym miasteczku.

Wojciech Chmielarz - Farma lalek – Monitor Rynkowy

Odnalezione w starych sztolniach ślady makabrycznej zbrodni prowadzą komisarza Mortkę do świata, w którym ludzie traktowani są jak towar. W karkonoskich Krotowicach ginie jedenastoletnia Marta. To już drugi przypadek zaginięcia w ciągu ostatnich miesięcy. Policja podejrzewa pedofila, ale trop okazuje się fałszywy.

Wkrótce Marta, cała i zdrowa, zostaje odnaleziona w starej kopalni uranu. Niestety, wraz z dziewczynką śledczy odkrywają ciała czterech niezidentyfikowanych kobiet. Komisarz Jakub Mortka do sennego miasteczka zostaje zesłany w ramach kary za niesubordynację, a pobyt w Krotowicach ma być okazją do odpoczynku i refleksji.

Zamiast tego śledczemu przyjdzie się zmierzyć nie tylko z makabryczną zbrodnią, ale także z niedoświadczeniem lokalnych funkcjonariuszy, małomiasteczkowymi uprzedzeniami i niechętną do współpracy z policją społecznością romską. ‘Farma lalek” to druga – po Podpalaczu – część cyklu z komisarzem Jakubem Mortką.

Wydawnictwo Marginesy poleca zakup książki: https://marginesy.com.pl/sklep/produkt/133678/farma-lalek

Podziel się:

Nastepne

Leonard Mlodinow - Emocje. Jak uczucia kształtują nasze myślenie

pon. lut 20 , 2023
Poruszająco głębokie spojrzenie na rolę uczuć w życiu codziennym, które podważa potoczny pogląd, że rozum i emocje są przeciwieństwami. Każdego dnia podejmujemy setki decyzji, począwszy od tego, co zjeść na śniadanie, a kończąc na sposobach inwestowania naszych pieniędzy, i żadna z tych decyzji nie byłaby możliwa bez udziału emocji. Od dawna mówi się, że myślenie i odczuwanie to oddzielne i przeciwstawne siły naszej osobowości. Jednak według autora niezwykłe postępy w […]
Leonard Mlodinow - Emocje. Jak uczucia kształtują nasze myślenie – Monitor Rynkowy

Nasze programy medialne:

Symbol

Siła

Wybierz Polskie