Zadie Smith, Nick Laird – Dziwo

Dziwo trafia do nowego domu. To imię już w pierwszych chwilach nadają stworzeniu współlokatorzy, zdziwieni pojawieniem się nieznajomej, cudacznie wyglądającej istoty.

Zadie Smith, Nick Laird - Dziwo – Monitor Rynkowy

Czy ktoś kiedykolwiek widział świnkę morską w stroju do judo?!

Maud, bo tak naprawdę ma na imię Dziwo, poznaje jednak kogoś wyjątkowego, kto pozwala jej zrozumieć, że bycie innym może nie być wadą, a zaletą – w końcu życie jest za krótkie, by być jak wszyscy!

Zadie Smith – brytyjska pisarka, autorka opowiadań i powieści. Zadebiutowała w 2000 roku powieścią Białe zęby, za którą zdobyła wiele nagród; nakład książki w Wielkiej Brytanii przekroczył milion egzemplarzy. W 2002 roku historia została zaadaptowana przez stację Channel 4 na miniserial telewizyjny. Oprócz powieści Zadie Smith pisze również opowiadania dla „New Yorkera” i uczy kreatywnego pisania na New York University. W listopadzie 2016 roku wyróżniono ją nagrodą literacką niemieckiego dziennika „Die Welt”.

Nick Laird – brytyjski pisarz i poeta. Studiował anglistykę w Sidney Sussex College na Uniwersytecie Cambridge. Eseje, recenzje i wiersze Lairda były publikowane w wielu czasopismach w Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych, m.in. w „The London Review of Books”, „The Times Literary Supplement”. Po wydaniu debiutanckiego tomu wierszy To a Fault w 2005 roku otrzymał Rooney Prize for Irish Literature.

Wydawnictwo Znak poleca zakup książki: https://www.znak.com.pl/ksiazka/dziwo-smith-zadie-laird-nick-236282?query=dziwo

Podziel się:

Nastepne

Natalia Maszkowska - Proste przyjemności

śr. kwi 19 , 2023
W swojej pierwszej książce królowa kulinarnych mediów społecznościowych zaprasza do gotowania pysznych i łatwych dań. Prezentuje 100 przepisów na śniadania, przystawki, dania główne, zupy i desery. Oczarowuje prostotą i łatwością przygotowania, rozgrzewa duszę i urozmaica kulinarną prozę życia. Oryginalne zdjęcia potraw wykonane przez autorkę są dodatkowym walorem, który pozwala nie tylko zobaczyć te pyszne dania, ale również przenieść się do jej pełnej smakowitych aromatów kuchni. Natalia Maszkowska pokazuje, jak czerpać […]
Natalia Maszkowska - Proste przyjemności – Monitor Rynkowy

Nasze programy medialne:

Symbol

Siła

Wybierz Polskie