Jarosław Iwaszkiewicz – Opowiadania filmowe

Żaden z polskich pisarzy nie doczekał się tylu ekranizacji swojej prozy co Jarosław Iwaszkiewicz.

Jarosław Iwaszkiewicz - Opowiadania filmowe – Monitor Rynkowy

Pierwsza adaptacja filmowa jednego z jego opowiadań powstała już pod koniec lat 40. ubiegłego wieku, później jego twórczość wzięło na warsztat wielu wybitnych polskich filmowców, między innymi Andrzej Wajda, Jerzy Kawalerowicz czy Andrzej Domalik.

Plastyczna narracja, zręczne dialogi, pogłębione portrety psychologiczne postaci i zmysłowość świata przedstawionego sprawiają, że opowiadania Iwaszkiewicza fascynują kolejne pokolenia filmowców.

W tomie znalazły się najsłynniejsze sfilmowane opowiadania Iwaszkiewicza: “Panny z Wilka”, “Brzezina”, “Matka Joanna od Aniołów”, “Zygfryd”, “Stracona noc”, “Tatarak”, “Kochankowie z Marony”, należące dziś do kanonu polskiej literatury XX wieku. Wydanie wstępem opatrzył Janusz Majewski, reżyser ekranizacji “Stracona noc”.

Wydawnictwo Marginesy poleca zakup książki: https://marginesy.com.pl/sklep/produkt/133813/opowiadania-filmowe

Podziel się:

Nastepne

SolarEdge Technologies – energia jest sercem zielonej rewolucji

czw. lis 30 , 2023
O tym, w jaki sposób technologia magazynowania energii wpływa na rozwój fotowoltaiki, jakie regulacje wspierają inwestycje w OZE oraz co jest istotne w osiąganiu celów środowiskowych ESG, opowiada Michał Marona, Country Manager SolarEdge Technologies (Poland) w rozmowie z Adrianem Morelem. Jakie korzyści mogą przynieść inwestycje w fotowoltaikę dla przedsiębiorstw? Czy istnieją zachęty finansowe lub regulacje wspierające inwestycje w odnawialne źródła energii? Inwestowanie w fotowoltaikę otwiera przedsiębiorstwom drzwi do znaczących oszczędności […]
SolarEdge Technologies – energia jest sercem zielonej rewolucji – Monitor Rynkowy

Nasze programy medialne:

Symbol

Siła

Wybierz Polskie