Margherita Nani – Anatomia doktora Mengele

Rok 1955. Do niewielkiej miejscowości w sercu Brazylii przybywa tajemniczy Niemiec. Szuka pokoju do wynajęcia. Gościnę znajduje u rodziny Souza. Córka gospodarzy Pia wydaje się zauroczona tajemniczym nieznajomym. Nikt nawet nie podejrzewa, że gościem jest nazistowski lekarz Josef Mengele.

Doktor Mengele. Lekarz, którego chora ambicja pchnęła do nieludzkich eksperymentów. Co sprawiło, że był do nich zdolny – dzieciństwo bez miłości, surowy kraj, w którym przyszedł na świat, czy po prostu wrodzone zło? Co widziały w nim kobiety jego życia: nieczuła matka, kochająca żona, obozowa lekarka Teresa, Pia? Czy którakolwiek z nich odkryła choćby fragment jego złożonej i zbrodniczej natury?

W tej opowieści fikcja przeplata się z rzeczywistością, w mistrzowski sposób tworząc portret psychologiczny jednego z największych zbrodniarzy XX wieku. Człowieka, którego niegodziwość uniemożliwia jakąkolwiek próbę zrozumienia i który nigdy nie poniósł kary za swoje czyny.

Margherita Nani urodziła się w Rzymie w 2000 roku. Materiały do swojej pierwszej książki „Anatomia doktora Mengele” zbierała kilka lat. Postacią doktora Mengele zaczęła interesować się w wieku 16 lat, gdyż jak wspomina „uderzyła mnie jego niegodziwość, lekarz, który zamiast leczyć ludzi, staje się dręczycielem”. Obecnie poświęca się studiom artystycznym i naukowym na Uniwersytecie Rzymskim „La Sapienza”.

Wydawnictwo Znak poleca zakup książki: https://www.znak.com.pl/ksiazka/anatomia-doktora-mengele-nani-margherita-189645?query=anatomia

Podziel się:

Nastepne

Przełom w wykorzystaniu DNA jako nośnika danych. Naukowcy z MIT opracowali nową technikę wyszukiwania w nim informacji

wt. cze 15 , 2021
[DEPESZA] Naukowcy z Massachusetts Institute of Technology opracowali nową technikę oznaczania i wyszukiwania plików danych DNA. Może to oznaczać przełom w technikach przechowywania danych i wykorzystania DNA  w tym celu. Nośnik informacji genetycznej może też być idealnym nośnikiem innych danych, takich jak zdjęcia, filmy czy pliki. Jest niezwykle stabilny i łatwy do sekwencjonowania. Ponadto, ze względu na dużą gęstość, eksabajt danych przechowywanych jako DNA może się zmieścić w dłoni. – Chociaż może upłynąć trochę czasu, zanim […]

Polecamy

Nasze programy medialne:

Symbol

Siła

Laur Internetu

Wybierz Polskie