9. edycja programu Symbol wyłoniła Nową Generację Usług Publicznych

Najlepsi w kraju przedstawiciele samorządów, przedsiębiorstw komunalnych, szpitali, spółdzielni oraz innych branż zostali nagrodzeni podczas uroczystej Gali Finałowej programu Symbol 2019, która odbyła się 11 października w niezwykłych, zabytkowych wnętrzach hotelu Monopol w Katowicach

Rozpoczęcie finału otworzył panel dyskusyjny pod hasłem „Nowoczesność w działaniu podmiotów z sektora usług publicznych”, podczas którego uczestnicy poruszali tematy dotyczące m.in. smart jako nowej wizji ruchu drogowego, efektywnej strategii pozyskiwania i wykorzystania funduszy unijnych, nowych inwestycji infrastrukturalnych w kontekście wymogów „zielonej” polityki energetycznej, nowoczesnego spojrzenia na systemy zarządzania oraz wdrażania najwyższych standardów technologicznych w przedsiębiorstwach wodociągowych z uwzględnieniem dbałości o jakość i ochronę środowiska. W dyskusji wzięli udział: Stanisław Sienko, wiceprezydent Miasta Rzeszów, Helena Ulanowska, prezes zarządu PKM Katowice, Maciej Lignowski, prezes zarządu PKP SKM Trójmiasto oraz Kazimierz Homa, prezes zarządu PWiK Oświęcim.

Uczestnicy panelu zaprezentowali na przykładach kierowanych przez siebie instytucji, jak z każdym dniem usługi publiczne są przez nich profesjonalizowane i unowocześniane, dzięki czemu zwiększa się komfort mieszkańców i użytkowników. Paneliści zgodnie doszli do wniosku, że dzięki wdrażaniu śmiałych wizji, a zarazem podejmowaniu często trudnych, czasem wręcz niepopularnych decyzji możliwy jest rozwój, a wizja smart jest już rzeczywistością.

Podczas wystąpienia „Usługi publiczne jako marka” znany z radia, prasy, telewizji, a ostatnio coraz bardziej także z internetu dziennikarz Jarosław Kuźniar mówił, że także w branżach, które teoretycznie wydają się mało medialne, dbałość o wizerunek i umiejętne promowanie swoich sukcesów jest bardzo ważne.

– Właśnie po to powstał program Symbol. Zgromadziliśmy dziś samorządy, przedsiębiorstwa oraz instytucje, które działając na swoich lokalnych rynkach charakteryzują się najwyższą jakością zarządzania, innowacyjnością, sprawnością w pozyskiwaniu i dysponowaniu środkami unijnymi, dbałością o ekologię, ale nade wszystko o szeroko pojęte dobro mieszkańców. Bo to ono jest najważniejsze – wtórował mu Jakub Lisiecki, redaktor naczelny „Monitora Biznesu” w Rzeczpospolitej i „Monitora Rynkowego” w Dzienniku Gazecie Prawnej otwierając Galę.

Podczas tegorocznej edycji kapituła nagrodziła 40. podmiotów z różnych segmentów usług publicznych. Odbierający wyróżnienia często podkreślali, że to właśnie szeroko pojęte dobro lokalnych społeczności jest najlepszym motywatorem ich wytężonej pracy.

Wydarzenie zostało objęte patronatem honorowym Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce, Narodowego Instytutu Samorządu Terytorialnego, Polskiej Izby Ekologii, Głównego Inspektora Ochrony Środowiska, Krajowej Izby Gospodarczej, Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii, Związku Województw Rzeczypospolitej Polskiej, Związku Powiatów Polskich oraz Związku Gmin Wiejskich Rzeczypospolitej Polskiej. Głównym sponsorem wydarzenia był KGHM Polska Miedź S.A, a główny patronat medialny objął dziennik Rzeczpospolita.

Podziel się:

Nastepne

Uzdrowisko Supraśl

śr. lis 6 , 2019
Gmina Supraśl ogłosiła przetarg na użytkowanie wieczyste działek o przeznaczeniu uzdrowiskowym. Inwestorów kusi przyroda oraz bliska odległość od Białegostoku W urokliwych okolicach Puszczy Knyszyńskiej, 16 km od centrum stolicy Podlasia leży miasto Supraśl. Jest to miejscowość uzdrowiskowa. Charakteryzuje się pięknymi walorami przyrody oraz kilkoma interesującymi zabytkami, takimi jak Klasztor Męski Zwiastowania NMP czy Pałac Buchholzów. Od kilku lat władze miasta zachęcają inwestorów do lokowania kapitału w bazę medyczną i turystyczną […]

Polecamy

Nasze programy medialne:

Symbol

Siła

Wybierz Polskie