Bogusław Chrabota – Zabójca szwoleżerów i inne opowiadania

Niekończąca się gra z historią, metafizyką, geografią, ugruntowanymi poglądami.

Bogusław Chrabota - Zabójca szwoleżerów i inne opowiadania – Monitor Rynkowy

Opowiadania w tej książce mogą niektórych zaskoczyć. Bo to nie twardy realizm, któremu autor hołduje w pracy dziennikarskiej. Bogusław Chrabota szuka odwrotnej strony powszechnie znanej rzeczywistości i inaczej niż w poprzednich książkach potrafi zauroczyć humorem. Często, nawet za poważnymi tekstami, kryje się żart; dyskretny, a nawet tajemniczy uśmiech.

Gdyby szukać w tych tekstach inspiracji literackich, to znajdziemy je pewnie u Herlinga-Grudzińskiego, Mrożka, Dahla czy pisarzy latynoamerykańskich. Autor pozornie bawi się historią, ale jest to proza bardzo współczesna, próbująca korespondować z wieloma pytaniami współczesności.

Niektóre z tych tekstów znają lojalni czytelnicy PlusMinus, tygodnika „Rzeczpospolitej”. Jednak nie wszystkie. Niektóre, jak Modlitewnik dla Anny, ukazują się po raz pierwszy. I one zaskakują najbardziej.

Wydawnictwo Zysk i S-ka poleca zakup książki: https://sklep.zysk.com.pl/zabojca-szwolezerow-i-inne-opowiadania.html

Podziel się:

Nastepne

Lepszy wymiar zatrudnienia

czw. paź 19 , 2023
Jesteś obcokrajowcem i poszukujesz pracy w Polsce? Chcesz, aby zatrudniająca Cię firma była uczciwa, dawała Ci poczucie bezpieczeństwa i dbała o Ciebie i twoją rodzinę? Jesteś gotowy/a do zmiany miejsca zamieszkania w celu zdobycia pracy, w której będziesz ważny, a Twoje prawa pracownicze będą szanowane? Agencja pracy Workerservice Sp. z o.o. z Żor w województwie śląskim jest miejscem, którego prawdopodobnie szukasz. Workerservice oferuje swoim pracownikom dobre warunki finansowe, wynagrodzenie (wypłacane zgodnie z umową i bez opóźnień), […]
Lepszy wymiar zatrudnienia – Monitor Rynkowy

Nasze programy medialne:

Symbol

Siła

Wybierz Polskie