Debatę o stanie UE można obejrzeć online

Europosłowie wysłuchają 15 września orędzia szefowej Komisji Europejskiej o stanie Unii Europejskiej. Debatę można obejrzeć online; podpowiadamy jak.

© European Union 2017 – Source : EP

Debata o stanie Unii Europejskiej odbywa się we wrześniu każdego roku. W środę, 15 września Ursula von der Leyen wygłosi w Parlamencie Europejskim orędzie i przedstawi eurodeputowanym działania Komisji Europejskiej w ostatnim roku, plany na ten rok i wizję przyszłości. Europosłowie wezmą pod lupę m.in. reakcję KE na pandemię koronawirusa i inicjatywy podejmowane na rzecz ożywienia gospodarczego. 

Debatę będzie można obejrzeć na żywo na stronie internetowej PE – transmisja rozpocznie się o godzinie 9.00. Tłumaczenie będzie dostępne we wszystkich 24 językach urzędowych UE – wystarczy wybrać odpowiednią opcję. 

Dyskusja z tłumaczeniem na język polski będzie również transmitowana na Facebooku i Twitterze Biura Parlamentu Europejskiego w Polsce.

Jak podkreśla PE, coroczna debata to okazja do zademonstrowania odpowiedzialności Komisji Europejskiej przed demokratycznie wybranymi przedstawicielami obywateli UE – posłami do Parlamentu Europejskiego, jedynej instytucji UE wybieranej w wyborach bezpośrednich. 

aba/

Źródło informacji: EuroPAP News

Podziel się:

Nastepne

Prawo.pl: 20 proc. Polaków jeszcze się nie spisało

śr. wrz 15 , 2021
Narodowy Spis Powszechny kończy się za 17 dni, a pomimo akcji promocyjnych wciąż nie spisało się 20 proc. obywateli – alarmuje Prawo.pl. Serwis przypomina, że odmowa uczestnictwa w spisie zagrożona jest karą grzywny w wysokości do 5 tys. zł, a podanie błędnych danych karą do dwóch lat pozbawienia wolności. Do tej pory spisało się prawie 80 proc. mieszkańców Polski, ale nie we wszystkich regionach jednakowo. Najbardziej opornie spis idzie w […]

Nasze programy medialne:

Symbol

Siła

Laur Internetu

Wybierz Polskie