5 mln złotych dla REAKTO na rozwój dronowego systemu ochrony

Dynamicznie rozwijający się startup z Krakowa – REAKTO, wdrażający usługę lotów patrolowych i interwencyjnych przy wykorzystaniu bezzałogowych statków powietrznych, zamknął rundę inwestycyjną na kwotę 4 mln 830 tys. zł.

Na wynik rundy składa się wsparcie od 24 dotychczasowych oraz nowych inwestorów prywatnych w wysokości 570 tys. zł oraz finansowanie dłużne w wysokości 250 tys. zł. Pozostała kwota pochodzi od inwestora strategicznego, spółki AMM Global z Łodzi. Pozyskany kapitał przyspieszy finalizację autorskich rozwiązań technologicznych – dronów i stacji dokujących – oraz umożliwi komercyjne wdrożenia na ogólnopolską skalę jeszcze w tym roku. 

– Cieszę się, że z sukcesem zakończyliśmy rundę inwestycyjną, szczególnie w tak trudnym czasie dla wielu spółek technologicznych – w okresie wzmożonego napięcia geopolitycznego, niepewności na rynkach finansowych i galopującej inflacji. Teraz czas zakasać rękawy, aby jak najszybciej wdrożyć usługę u pierwszych klientów, a tych mamy już sporo i czekają na naszą komercjalizację. Wraz z nowym inwestorem mamy również szeroko zakrojone plany związane z budową grupy kapitałowej wokół REAKTO, w tym powołanie nowej spółki odpowiedzialnej za wdrożenia z zakresu technologii dual-use – mówi Wojciech Stawiarski, CEO REAKTO.

System Szybkiego Reagowania tworzony przez REAKTO to usługa dronowej ochrony mienia przeznaczona zarówno dla klientów prywatnych, jak i przemysłowych, a także dla obiektów infrastruktury krytycznej. Spółka jest zarówno producentem, jak i operatorem rozwiązania, składającego się z sieci stacji dokujących i floty dronów. REAKTO ściśle współpracuje z partnerskimi firmami z branży ochrony, aby dostosować usługę do wymagań dynamicznie zmieniającego się świata i potrzeb klientów.

– Jestem bardzo zadowolony z dołączenia REAKTO do portfela inwestycyjnego AMM Global oraz rozpoczęcia współpracy z jej zarządem. Widzę ogromny potencjał w technologiach i usługach tej spółki. Jestem przekonany, że zespół REAKTO jest w stanie dostarczyć unikalne i skuteczne rozwiązania, które zwiększą dostępność usług dronowych na wielu płaszczyznach, a System Szybkiego Reagowania opracowany przez tę firmę realnie przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa mienia prywatnego i publicznego – mówi Artur Urbańczyk, prezes zarządu AMM Global. 

Pilotaż przed decydentami z branży security

Spółka REAKTO niedawno podzieliła się efektami kilkumiesięcznego pilotażu, w ramach którego przeprowadzono szeroko zakrojone testy technologii, symulowane interwencje z udziałem intruza, grup interwencyjnych i bezzałogowców oraz konsultacje i analizy z partnerami z branży security, m.in.: Seris Konsalnet, Taurus Ochrona, Capital Security, VIP Security System oraz Sezam Ochrona. 

 – W ramach działań pilotażowych zależało nam przede wszystkim na weryfikacji parametrów operacyjnych i technicznych usługi Szybkiego Reagowania przed decydentami z branży ochrony. Jest to szczególnie istotne przed przystąpieniem do integracji naszej usługi z ofertą partnerów, tak aby dokładnie poznali nasze możliwości, ograniczenia oraz plany na przyszłość – mówi Wojciech Stawiarski.

Firma zapowiada kolejny etap pilotażu usługi na terenie miasta Mysłowice oraz gminy Skawina. Jednocześnie, wraz z partnerami branżowymi, planuje już lokalizacje wdrożeń komercyjnych usługi w pierwszych miastach w Polsce. 

Link do reportażu prezentującego efekty przeprowadzonych działań pilotażowych: https://www.youtube.com/watch?v=IOesvpGkRXo 

REAKTO zajmuje się tworzeniem i kompleksową obsługą Systemu Szybkiego Reagowania dedykowanego firmom ochrony oraz klientom indywidualnym i biznesowym. Obecnie rozwija autorską usługę w modelu Anything as a Service, pozwalającą na półautonomiczne (docelowo również autonomiczne) loty patrolowe i interwencyjne za pomocą bezzałogowych statków powietrznych. W tym roku REAKTO zostało powołane przez Polski Komitet Normalizacyjny na członka Komitetu Technicznego Polskiego Komitetu Normalizacyjnego nr 19 ds. Lotnictwa i Kosmonautyki.

Prezesem spółki jest Wojciech Stawiarski, posiadający wieloletnie doświadczenie w zakresie projektowania systemów informatycznych w środowiskach o wysokiej dostępności i wysokiej wydajności. Szacowana wartość rynku usług dronowych w Polsce ma wynieść ponad 30 mld zł w roku 2030. 

Specyfika i zasady działania infrastruktury REAKTO zostały objaśnione tutaj: https://www.reakto.eu/

Podziel się:

Nastepne

Michelle Tillis Lederman - 11 zasad jak być lubianym

czw. kwi 20 , 2023
Wszyscy wiemy, że nawiązywanie kontaktów jest bardzo ważne, by osiągnąć sukces, ale metody ich nawiązywania, o których zwykle czytamy, wymagają wiele pracy – i wydają się takie wymuszone! Czyż nie byłoby wspaniale, gdybyśmy umieli zawierać znajomości bardziej swobodnie i naturalnie? Książka Lederman pokazuje nowy, bezbolesny sposób nawiązywania kontaktów, oparty na jednej prostej prawdzie: najchętniej robimy interesy z tymi, których lubimy. Z tej inspirującej książki dowiecie się, jak odkryć i uwydatnić […]

Nasze programy medialne:

Symbol

Siła

Wybierz Polskie