Ekspansja po polsku

Grupa Russell Bedford, laureat Symbolu Wsparcia Biznesu 2018, wchodzi na rynek kapitałowy. Ułatwi też polskim firmom współpracę w Azji

Działalność na rynku polskim Russell Bedford Poland rozpoczął siedem lat temu. Budując długotrwałe relacje z klientami, blisko 70-osobowa, zróżnicowana kadra, składająca się z adwokatów, radców prawnych i biegłych rewidentów, zapewnia spółce wysoką pozycję w branży doradztwa prawno-podatkowego. Potwierdza to 650 klientów, korzystających z usług Russell Bedford w 2017 roku, oraz liczne osiągnięcia i tytuły, np. Top 20 w International Accounting Bulletin, drugie miejsce w rankingu Book of Lists oraz tegoroczny Symbol Wsparcia Biznesu.

Firma stawia na szeroki zakres usług, który w przyszłym roku ma się dodatkowo powiększyć. Nowym polem rozwoju, niespotykanym na polskim rynku usług prawnych, jest nawiązanie z ubezpieczycielami współpracy dotyczącej ochrony prawnej przy ubezpieczeniach od indywidualnej odpowiedzialności podatkowej i karno-skarbowej członków zarządów oraz dyrektorów dużych spółek.

Drugi istotny element to nasze wejście w segment kapitałowy – mówi Andrzej Dmowski, partner zarządzający Russell Bedford Poland. Póki co mogę zdradzić, że inwestycja opiewa na sprzedaż alternatywnych funduszy inwestycyjnych na rzecz funduszu, z którym współpracujemy. Planujemy także współpracę z rynkiem dalekowschodnim. W efekcie stworzymy pakiet usług prawno-finansowych, które ułatwią działalność polskiemu przedsiębiorcy, chcącemu przykładowo rozpocząć produkcję w Chinach lub wejść ze swoimi produktami na miejscowe rynki.

Pierwsze skrzypce w ekspansji firmy zagra biuro w Gdańsku, jako punkt centralny transportu morskiego do i z Azji. Russel Bedford chce tu zapewnić obsługę prawną przy odprawach celnych i podatkowych. Z kolei dalsze kroki, dążące do poszerzania obecności firmy na rynku kapitałowym, opiewają na pomoc prawną podmiotom przygotowującym się do współpracy z funduszami venture capital i private equity. Takimi działaniami firma tylko potwierdza, że na tytuł Symbolu w pełni zasłużyła.

Adrian  Buksa

Podziel się:

Nastepne

Mentor Polaków na miarę czasów

wt. gru 18 , 2018
Dr Mateusz Grzesiak został nagrodzony statuetką Siła Polskiego Mentoringu 2018 za prowadzenie konsekwentnych działań na rzecz szerzenia w Polsce mentoringu dla odbiorcy zarówno biznesowego, jak i indywidualnego. Z laureatem, o potrzebie inwestowania Polaków w wiedzę na każdym poziomie rozwoju zawodowego, rozmawia Jakub Lisiecki Dlaczego polscy przedsiębiorcy powinni inwestować we własny rozwój? Bo jeśli chcą rosnąć, to muszą zdobywać nowe kompetencje. W przedsiębiorczości sprowadzają się one do zarządzania, marketingu, finansów i […]

Polecamy

Nasze programy medialne:

Symbol

Siła

Wybierz Polskie