Europejskie Spotkanie Młodzieży, czyli młodzi o przyszłości Europy

W dniach 8 i 9 października od 3 do 4 tys. młodych ludzi zbierze się w Strasburgu, aby rozmawiać na temat przyszłości Europy. Wydarzenia Europejskiego Spotkania Młodzieży można także śledzić online.

© European Union 2019 – Source : EP

Europejskie Spotkanie Młodzieży (European Youth Event, EYE) to wydarzenie organizowane przez Parlament Europejski od 2014 roku. Ma być dla młodych ludzi okazją do spotkania i dyskusji z europejskimi decydentami oraz przedstawienia innowacyjnych pomysłów. W tym roku impreza odbywa się pod hasłem „Przyszłość należy do nas”. 

Główne wydarzenia zostały zaplanowane na piątek, 8 października i sobotę 9 października w budynku Parlamentu Europejskiego w Strasburgu i wiosce EYE. Ma w nich wziąć udział od 3 do 4 tys. osób. Przebieg wydarzenia będzie można także śledzić online na platformie EYE 2021.

Wiodącym tematem dyskusji będzie środowisko i walka ze zmianą klimatu, jako że w listopadzie 2021 roku zbiera się szczyt klimatyczny COP26. Z komisarzami, posłami do Parlamentu i ekspertami będzie można omówić także kwestie związane z demokracją cyfrową, walką z dyskryminacją czy przyszłością rynku pracy po COVID-19.

W programie EYE ważne miejsce zajmują też sprawy zagraniczne, prawa człowieka i wartości. Uczestnicy będą mieli okazję spotkać się ze Swiatłaną Cichanouską, białoruską opozycjonistką demokratyczną i współlaureatką Nagrody Sacharowa 2020, oraz z Ołehem Sencowem, ukraińskim filmowcem i laureatem Nagrody Sacharowa 2018.

Sesja inauguracyjna będzie mieć miejsce w sali obrad Parlamentu Europejskiego w piątek o godz. 10.00. Główne wnioski z dwudniowych dyskusji zostaną przedstawione podczas ceremonii zamknięcia, w sobotę o godz. 17.00. 

EYE2021 jest zwieńczeniem procesu konsultacji Parlamentu Europejskiego z młodzieżą na temat Konferencji w sprawie przyszłości Europy. We współpracy z ogólnoeuropejskimi organizacjami młodzieżowymi od maja 2021 roku na platformie youthideas.eu zbierane są pomysły młodych ludzi na temat przyszłości Europy. Uczestnicy będą je zgłębiać podczas warsztatów w trakcie spotkania. Propozycje zostaną przegłosowane podczas EYE2021 i następnie zebrane w formie sprawozdania. Sprawozdanie to zostanie przedstawione uczestnikom Konferencji i włączone do debaty politycznej w jej trakcie.

W EYE mogą wziąć udział osoby w wieku od 16 do 30 lat, które uczą się w szkole, studiują lub pracują, bez względu na to, czy są członkami organizacji młodzieżowych. 

Program wydarzeń można znaleźć na specjalnej platformie. Są tam uwzględnione wydarzenia online i na miejscu.

aba/

Źródło informacji: EuroPAP News

Podziel się:

Nastepne

Mick Herron - Martwe lwy

czw. paź 7 , 2021
Nie przestajesz być szpiegiem tylko dlatego, że wypadłeś już z gry. Trudno uważać Dickiego Bowa za oczywisty cel zamachu. Szpieg jednak zawsze pozostanie szpiegiem. Z Dickiego był całkiem niezły tajniak – robił za cień, a potem kładł szefom na biurka cudze sekrety. Właśnie znaleziono go martwego w autobusie. Przed laty Dickie Bow siedział z Lambem w zoo szpiegów – w Berlinie. A teraz Lamb ma już tylko telefon dawnego kumpla […]

Nasze programy medialne:

Symbol

Siła

Laur Internetu

Wybierz Polskie