Frances Hodgson Burnett – Tajemniczy ogród

Tajemniczy ogród – jedna z najbardziej ukochanych opowieści dla dzieci – otwiera drzwi do najgłębszych zakamarków serca.

Frances Hodgson Burnett - Tajemniczy ogród – Monitor Rynkowy

Pewnego deszczowego dnia dziewięcioletnia Mary Lennox przybywa do ponurej posiadłości swojego wujka, Archibalda Cravena. Jej nowy opiekun okazuje się dziwnym, nieprzystępnym człowiekiem. Jeszcze bardziej zagadkowy jest jego dom – położony na wrzosowisku dwór o stu pokojach, w którym nocą rozlega się czyjś płacz.

Otacza go ogród, do którego nikomu nie wolno wchodzić. Mary postanawia rozwikłać tajemnicę nocnych krzyków i odnaleźć furtkę do zakazanego ogrodu. W jej poszukiwaniach niebagatelną rolę odegra mały ptaszek z czerwonymi piórkami na piersi…

Tajemniczy ogród to książka, która nigdy się nie zestarzeje. Historia Mary Lennox i jej przyjaciół, Colina Cravena i Dickona Sowerby’ego, oraz przepięknego, magicznego ogrodu, w którym każdy czuje się szczęśliwy, wzrusza i inspiruje młodych ludzi na całym świecie. Po raz pierwszy opublikowana w 1911 roku, wielokrotnie wznawiana i tłumaczona na wiele języków, doczekała się kilku adaptacji telewizyjnych i filmowych, a nawet jednej musicalowej.

Ta wyjątkowa edycja zawiera przepiękne ilustracje Ingi Moore, które oddają cudowność tajemniczego ogrodu ożywającego pod czułą opieką Mary Lennox, jej kuzyna Colina oraz Dickona, chłopca z Yorkshire.

Wydawnictwo Zysk i S-ka poleca zakup książki: https://sklep.zysk.com.pl/tajemniczy-ogrod-wyd-2023.html

Podziel się:

Nastepne

Lewis Carroll - Przygody Alicji w Krainie Dziwów

wt. sty 2 , 2024
Jedna z najpiękniejszych i najbardziej fascynujących powieści dla dzieci. Razem z Alicją poczuj magię niezwykłej Krainy Dziwów. Przygody Alicji w Krainie Dziwów, powieść opublikowana po raz pierwszy w roku 1865, na pokolenia zawładnęła sercami i wyobraźnią czytelników niezależnie od ich wieku. W tej urzekającej książce Alicja wpada do króliczej jamy, by zacząć odkrywać kapryśny, nierealny świat z mówiącymi zwierzętami, zdumiewającymi istotami i fantastycznymi krajobrazami. Ze swą przewrotną grą słów, żywą […]
Lewis Carroll - Przygody Alicji w Krainie Dziwów – Monitor Rynkowy

Nasze programy medialne:

Symbol

Siła

Wybierz Polskie