Harlan Coben – Schronienie

Podejrzany wypadek. Zmowa milczenia. Tajemnicze zaginięcie.

Mickey Bolitar, nastoletni bratanek detektywa Myrona Bolitara, ma za sobą traumatyczne przeżycia. Na jego oczach zginął ojciec. Matka trafiła na odwyk. A on sam musi zmienić szkołę i zamieszkać z nielubianym wujem.

Okazuje się jednak, że Mickey i Myron mają ze sobą wiele wspólnego, szczególnie zamiłowanie do zagadek i… nieodpowiednich dziewczyn. Takich, które znikają bez ostrzeżenia – jak Ashley, z pozoru skromna nastolatka, która najwyraźniej nie była tym, za kogo się podawała. Zresztą nie tylko jej tożsamość okazuje się zagadką…

Mickey rozpoczyna śledztwo i wkrótce trafia na ślad szokującego spisku, co zmusi go, by zakwestionował wszystko, co dotychczas uważał w życiu za pewne i co wiedział o swojej rodzinie. Czyżby śmierć jego ojca była tylko iluzją?

Schronienie to pierwsza książka Harlana Cobena w serii z Mickeyem Bolitarem (w filmie gra go Jaden Michael, znanym z serialu „Colin w czerni i bieli”). Prawa do ekranizacji tej i wszystkich pozostałych książek z nastoletnim bohaterem (w Polsce składają się one na trylogię: Schronienie, Kilka sekund od śmierci i Odnaleziony) należą do wytwórni filmowej MGM. Za produkcję serialowej wersji Schronienia, która powstała na zamówienie Amazon Prime Video, odpowiedzialny jest sam pisarz, wspierany przez swoją córkę Charlotte Coben, a także Rolę Bauer i Erika Barmacka.

Wydawnictwo Albatros poleca zakup książki: https://www.wydawnictwoalbatros.com/ksiazki/schronienie-2/

Podziel się:

Nastepne

Anders Roslund - Słodkich snów

pt. wrz 8 , 2023
Tego samego dnia w Sztokholmie znikają dwie dziewczynki. Żadne z zaginięć nie zostaje wyjaśnione. Policja umarza oba śledztwa, godząc się z tym, że to po prostu kolejne z wielu nierozwiązanych spraw tego rodzaju. Pięć lat później, dzięki przypadkowemu odkryciu, inspektor Ewert Grens odnajduje pewien trop. Z powodu własnych traumatycznych przeżyć jest zdeterminowany, by dowiedzieć się, co stało się z dziećmi, które zostały porwane z supermarketu i parkingu i nigdy więcej […]

Nasze programy medialne:

Symbol

Siła

Wybierz Polskie