Ken Follett – Zbroja światła

W piątej powieści z serii, dziejącej się w Kingsbridge, Ken Follett zabiera czytelnika w samo serce wydarzeń związanych z rewolucją przemysłową, dojściem do głosu robotników oraz wojen napoleońskich.

Ken Follett - Zbroja światła – Monitor Rynkowy

Rok 1792. We Francji krwawe żniwo zbiera rewolucja. Tymczasem w Kingsbridge, mieście słynącym z produkcji tkanin, wielu robotników, zastąpionych przez nowe maszyny, traci pracę i przymiera z głodem.

Ken Follett - Zbroja światła – Monitor Rynkowy

A kiedy Anglia wikła się w wojnę z Francją, dostatnie dotąd miasto przeżywa kryzys. I jak zawsze w trudnych momentach, jego mieszkańcy pokazują swoje prawdziwe oblicza. Czy sprawy mieszkańców Kingsbridge – te duże i małe – rozstrzygną się tak jednoznacznie jak bitwa pod Waterloo?

Rewolucję czuć w powietrzu.

Rok 1792. Rząd Królestwa Wielkiej Brytanii, zdecydowany uczynić z kraju potężne imperium handlowe, tyranizuje obywateli. We Francji władzę przejmuje Napoleon Bonaparte, a zaniepokojeni jego imperialnymi zapędami Anglicy szykują się do wojny.

Kingsbridge staje na krawędzi.

W przemyśle zachodzą bezprecedensowe zmiany za sprawą maszyn parowych. Życie pracowników dobrze prosperujących fabryk włókienniczych w Kingsbridge staje się udręką. Gwałtowna modernizacja i niebezpieczne nowe rozwiązania techniczne rewolucjonizują system pracy na niekorzyść robotników i rozdzielają rodziny.

Tyrania staje się faktem.

U progu międzynarodowego konfliktu, u zarania ery nowoczesności, historia mieszkańców Kingsbridge staje się symbolem zmagań pokolenia, które pragnie sprawiedliwości i walczy o przyszłość wolną od ucisku.

Wydawnictwo Albatros poleca zakup książki: https://www.wydawnictwoalbatros.com/ksiazki/zbroja-swiatla/

Podziel się:

Nastepne

Jeffery Deaver - Polowanie na czas

czw. paź 5 , 2023
Allison Parker i jej nastoletnia córka Hannah zniknęły. Marty Harmon, ekscentryczny przełożony kobiety, zatrudnia Coltera Shawa, by je odnalazł i ochronił przed grożącym im niebezpieczeństwem. Choć mężczyzna nie bez powodu uważany jest za jednego z najlepszych tropicieli zaginionych – także tych, którzy wcale nie chcą, żeby ich odnaleziono – z czasem zaczyna rozumieć, że to nie będzie łatwe zadanie. Allison, genialna inżynierka, projektująca rewolucyjne rozwiązania techniczne w nowoczesnych reaktorach jądrowych, […]
Jeffery Deaver - Polowanie na czas – Monitor Rynkowy

Nasze programy medialne:

Symbol

Siła

Wybierz Polskie