Krzysztof Zajas – Gerda

Ironiczni krakowscy policjanci – Lucek Bałyś i Andrzej Krzycki – powracają na Pomorze i próbują rozwikłać zagadkę, która swój początek bierze na Ziemiach Odzyskanych, w 1945 roku.

Krzysztof Zajas - Gerda – Monitor Rynkowy

Krakowski inspektor Andrzej Krzycki uwolnił wprawdzie swojego przyjaciela Lucka Bałysia z łap gangsterów, ale zostawił na Pomorzu jedną nierozwiązaną zagadkę. Heike Liebner z Hanoweru wciąż szuka śladów swojej starszej siostry Gerdy, zaginionej w styczniu 1945 roku podczas ucieczki przed Armią Czerwoną.

A ponieważ Heike pomogła kiedyś Krzyckiemu, teraz on musi pomóc jej. Zwłaszcza że stara Niemka siedzi w słupskim areszcie podejrzana o morderstwo. Krzycki i Bałyś wracają na Pomorze, a wraz z nimi wszystkie tamtejsze koszmary, które sięgają czasów wojny.

Zima. Mróz. Zbliża się front. Gerda wraca do wsi po zostawionego przy budzie psa i przepada na zawsze. Kilkadziesiąt lat później Krzycki idzie tą samą drogą, uważnie wsłuchując się w szum pomorskich wiatraków. Już tylko one wiedzą, co naprawdę wydarzyło się przed laty. Finał trzymającej w napięciu trylogii pomorskiej.

Wydawnictwo Marginesy poleca zakup książki: https://marginesy.com.pl/sklep/produkt/133789/gerda

Podziel się:

Nastepne

Robert Harris - Wielka uciekczka

pon. wrz 18 , 2023
Opowieść o desperackiej ucieczce dwóch mężczyzn i zaciekłym pościgu człowieka ogarniętego obsesją. O fanatyzmie, podzielonym narodzie i cenie, jaką płaci się za władzę. Rok 1649 Król Karol I zostaje skazany przez sąd angielskiego parlamentu na śmierć. Rok 1660 Powrót z wygnania Karola II, syna zabitego króla, kończy jedenastoletni okres republikańskich rządów. Zaczyna się polowanie na pięćdziesięciu dziewięciu mężczyzn,którzy podpisali rozkaz wykonania wyroku na jego ojcu. Uznani za królobójców, jeden po […]
Robert Harris - Wielka uciekczka – Monitor Rynkowy

Nasze programy medialne:

Symbol

Siła

Wybierz Polskie