Robert Harris – Wielka uciekczka

Opowieść o desperackiej ucieczce dwóch mężczyzn i zaciekłym pościgu człowieka ogarniętego obsesją. O fanatyzmie, podzielonym narodzie i cenie, jaką płaci się za władzę.

Robert Harris - Wielka uciekczka – Monitor Rynkowy

Rok 1649

Król Karol I zostaje skazany przez sąd angielskiego parlamentu na śmierć.

Rok 1660

Powrót z wygnania Karola II, syna zabitego króla, kończy jedenastoletni okres republikańskich rządów. Zaczyna się polowanie na pięćdziesięciu dziewięciu mężczyzn,którzy podpisali rozkaz wykonania wyroku na jego ojcu. Uznani za królobójców, jeden po drugim są wyłapywani i poddawani okrutnym publicznym egzekucjom.

Dwóm pułkownikom – Edwardowi Whalleyowi i Williamowi Goffe’owi – udaje się uciec i znaleźć schronienie w Ameryce. Nie na długo jednak, bo odpowiedzialny za schwytanie ukrywających się królobójców Richard Nayler ma własne powody, by ścigać ich jeszcze zacieklej niż pozostałych. Nawet Atlantyk nie będzie dla niego przeszkodą, by ich dopaść. Żywych lub martwych.

Wydawnictwo Albatros poleca zakup książki: https://www.wydawnictwoalbatros.com/ksiazki/wielka-ucieczka/

Podziel się:

Nastepne

Przemysław Kowalewski - Szóstka

wt. wrz 19 , 2023
Grudzień 1967 roku. Szczecinem wstrząsa potężna katastrofa tramwajowa. Pod kołami popularnej szóstki ginie kilkanaście osób, a kilkaset trafia do lokalnych szpitali. Dzień po wydarzeniu w mediach pojawia się informacja, wskazująca na trop, że nie był to zwykły wypadek. Cenzura blokuje przekaz. Minister spraw wewnętrznych powołuje tajną grupę, która ma zbadać kulisy wypadku. Zespół tworzą śledczy, którzy dziesięć lat wcześniej przyczynili się do rozwiązania sprawy sekty ze Wzgórza Kupały. Ugne Galant […]
Przemysław Kowalewski - Szóstka – Monitor Rynkowy

Nasze programy medialne:

Symbol

Siła

Wybierz Polskie