Michael H. Stone – Anatomia zła

Fascynująca podróż w głąb najbardziej przerażających umysłów. Od narcyzmu do agresji – kiedy w umyśle rodzi się zło?

Charles Manson, Ted Bundy, Jeffrey Dahmer – to tylko kilku z kilkuset seryjnych morderców, których przypadki zbadał dr Michael H. Stone i na których powołuje się w tej książce. Psychiatra analizuje dwie istotne cechy osobowości, narcyzm i agresję, typowe u przestępców zarówno popełniających zbrodnie w afekcie, jak i sprawców najgorszych potworności: sadystycznych tortur i morderstw.

Zastanawia się: Czy zło ma swoje źródła w genach, wychowaniu czy może istnieją inne czynniki wpływające na rozwój skłonności przestępczych. Czy zło jest nieuniknione, Czy istnieją sposoby na jego zrozumienie i przeciwdziałanie? Co psychologia, psychiatria i neuronauka mówią nam o umysłach tych, których czyny można opisać jako prawdziwe zło? I co to oznacza dla nas?

Studium zła dr. Michaela H. Stone’a rzuca nowe światło na naturę ludzkiego okrucieństwa, psychopatię, socjopatię oraz inne zaburzenia osobowości. To próba zrozumienia, czy wszyscy jesteśmy potencjalnie źli i co skrywa się za fasadą zła.

Wydawnictwo Filia poleca zakup książki: https://www.empik.com/anatomia-zla-michael-h-stone,p1413165997,ksiazka-p?qa=anatomia%20z&ac=true

Podziel się:

Nastepne

Czemar: sprawczość przekuta w nagrodę

pt. gru 15 , 2023
Z Markiem i Joanną Staruszkiewicz – zarządem firmy Czemar Sp. z o.o. rozmawia Jakub Lisiecki Stali się państwo laureatem Symbolu Rozwoju Biznesu 2023. Co dla firmy oznacza ta nagroda? Czujemy się wyróżnieni i docenieni. To dla nas szczególna nagroda, która daje świadectwo, że to co robimy jest zauważalne i ważne dla społeczeństwa. Przyczyniamy się do szerzenia i wdrażania nowatorskich rozwiązań, kreowania czegoś  nowego. Bezapelacyjnie będąc Symbolem stajemy się wzorem do […]

Nasze programy medialne:

Symbol

Siła

Wybierz Polskie