Czemar: sprawczość przekuta w nagrodę

Z Markiem i Joanną Staruszkiewicz – zarządem firmy Czemar Sp. z o.o. rozmawia Jakub Lisiecki

Stali się państwo laureatem Symbolu Rozwoju Biznesu 2023. Co dla firmy oznacza ta nagroda?

Czujemy się wyróżnieni i docenieni. To dla nas szczególna nagroda, która daje świadectwo, że to co robimy jest zauważalne i ważne dla społeczeństwa. Przyczyniamy się do szerzenia i wdrażania nowatorskich rozwiązań, kreowania czegoś  nowego. Bezapelacyjnie będąc Symbolem stajemy się wzorem do naśladowania, jednocześnie przyczyniając się do rozwoju polskiej gospodarki. Symbol daje poczucie sprawczości i pobudza do działania.

Są państwo liderem niszowej branży urządzeń do obsługi sprężonego powietrza. Co Czemar posiada „na pokładzie” wyróżniającego firmę na tle rynku?

Jesteśmy sprawdzonym partnerem w zakresie dostarczania sprężonego powietrza. Będąc profesjonalną firmą, od lat specjalizujemy się w serwisie, okresowych przeglądach gwarancyjnych i pogwarancyjnych, remontach, konserwacjach, wynajmach czy sprzedaży kompresorów. Istotne jest, że decydując się na zakup sprężarek śrubowych, kompresorów tłokowych, osuszaczy, dmuchaw lub budowy całych instalacji sprężonego powietrza, klient otrzymuje w pakiecie kompletną obsługę posprzedażową. Wieloletnie doświadczenie w branży sprawia, że jesteśmy postrzegani jako ekspert remontujący wszystkie rodzaje kompresorów, a także same bloki i silniki. W ofercie firmy znajduje się również wykonywanie audytów sprężonego powietrza, jak również projektowanie i budowanie instalacji powietrza.

Jakie inwestycje zrealizowała firma w ostatnich latach i na jakie znaczenie przekładają się one w kontekście zarówno państwa, jak i odbiorców? Jak wyglądają obecne oraz przyszłe plany rozwojowe?

Sukcesywnie i owocnie rozwijamy się z roku na rok. Przyszłość branży sprę­żonego powietrza jest rozwojowa. Tech­nika idzie do przodu. Chylimy czoła przed Europą i światem. Ważna dla nas jest ekspansja do krajów arabskich i Francji. Czemar wspiął się na kolejny poziom rozwoju również w kwestii profesjonalnego zarzą­dzania spółką. Kształcimy się u najlep­szych w Polsce – po to, by zbudować stabilną i mocną firmę techniki sprężonego powie­trza, by posiąść wiedzę z zarządzania, psy­chologii i marketingu, by prowadzić firmę wielotorowo. W roku 2019 powstał „park maszyn używanych” o powierzchni 1000 m kw. W grudniu 2021 roku wprowadziliśmy na rynek naszą własną, pierwszą sprężarkę tłokową: Airgroter. Do kompre­sorów tłokowych dołączyły kolejno sprężarki śrubowe: Lewan­ter, Sprinter i Zonder. Dobudowaliśmy powierzchnię namiotową wiel­kości 1200 m kw dla prężnie rozwijającego się działu parku maszyn używanych. Stale również trwamy w szkoleniach i rozwoju osobistym.

Załóżmy, że jestem odbiorcą typowej sprężarki. Dlaczego powinienem wybrać państwa ofertę spośród innych alternatyw?

Bo decydując się na zakup w naszej firmie, otrzymuje pan w pakiecie kompletną obsługę posprzedażową. Realizujemy serwisy sprężarek, okresowe przeglądy gwarancyjne oraz pogwarancyjne. W przypadku awarii działamy natychmiastowo. Jesteśmy dostępni w trybie 24/7. Doświadczony zespół przeszkolonych techników dysponuje specjalistycznie wyposażonym serwisem mobilnym, a w przypadku poważniejszych awarii – profesjonalnym warsztatem stacjonarnym. Do prac remontowych korzystamy wyłącznie z części zamiennych i materiałów, które zostały wskazane w dokumentacji technicznej danego urządzenia. To sprawia, że firmy klientów uzyskują od nas maszyny w pełni sprawne, gwarantujące długą i bezproblemową eksploatację bez niebezpieczeństwa wystąpienia awarii.

Mamy od kilku lat czasy niepewności: pandemia, wojna, inflacja. Czy i jak wpływają one na funkcjonowanie spółki? A jeśli przy tej okazji wynikają problemy: jak państwo sobie z nimi radzą?

Na szczęście działalność naszej firmy została niezachwiana. Czemar jest silny. Przez 17 lat zniósł wiele. Za każdym razem rósł w siłę zgodnie z mottem „Co nas nie zabije, to nas wzmocni”. Trudny czas pozwolił nam również otworzyć oczy na nowe możliwości. Rebranding był procesem długotrwałym, ale bardzo ważnym dla naszej marki. Odrestaurowaliśmy logo firmy. Dokonaliśmy rebrandingu. Zastrzeżony został znak słowny i graficzny na Polskę oraz Europę. Zmieniliśmy w pełni flotę aut firmowych. Otworzyliśmy filię w Egipcie. Wprowadziliśmy na rynek nasze pierwsze własne sprężarki. To był dobry czas i niech tak trwa.

Czyli: rozwój przez duże R, i to na wielu płaszczyznach?

Zgadza się. Jakość oferowanych produktów jest dla nas priorytetem, dlatego współpracujemy wyłącznie z renomowanymi dostawcami. Stale podnosimy nasze kwalifikacje. Jesteśmy otwarci na nowe i interesujące propozycje współpracy. Dzięki konkurencyjnym rozwiązaniom tworzymy przyszłość, realizując inwestycje klientów. Warto też pamiętać, że szeroka gama produktów oferowanych przez dostawców dla Czemar Sp. z o o. pozwala na profesjonalny i właściwy dobór odpowiedniego typu sprężarki lub dmuchawy – co ważne, nieraz w dopasowaniu do potrzeb nawet najbardziej wyśrubowanych przetargów!

No i warto również wspomnieć o społecznej odpowiedzialności biznesu, która jest bardzo ważnym elementem naszej działalności gospodarczej. Firma Czemar działa prężnie, angażując się w działalność pozabranżową. Tym dobrowolnym działaniem na rzecz pozytywnych zmian w najbliższym otoczeniu społecznym przyczyniamy się do lepszego jutra: dla przedszkoli, szkół, akademii koszykarskiej, piłkarskiej i stowarzyszeń w naszej gminie. Cieszymy się, że możemy być częścią społeczności namysłowskiej i godnie ją reprezentować w świecie.

Podziel się:

Nastepne

Agata Wolna - Alemama, czyli historia z życia wzięta

pon. gru 18 , 2023
To książka dla dzieci i dla rodziców – tych pierwszych rozbawi, tych drugich… pocieszy. Po każdym rozdziale w kilku zdaniach przeczytają, że choć rodzicielstwo to nie bajka, nie ma lepszej zabawy! Alemama, nie teraz…Alemama, nie mogę…Alemama, a on zjadł dwa… To tylko niektóre z wielu przydomków prawdziwej superbohaterki! Sofa ma 8 lat i rodzeństwo. Stefek – marzenie, żeby mieć psa. Lulu – niezwykłą umiejętność przekręcania wyrazów. Mają też jeden cel: […]

Polecamy

Nasze programy medialne:

Symbol

Siła

Wybierz Polskie