Michał Rusinek – Ptak Dodo, czyli co mówią do nas politycy

Informacja czy propaganda? Michał Rusinek rozbraja język polityków (nie tylko przed wyborami).

Michał Rusinek - Ptak Dodo, czyli co mówią do nas politycy – Monitor Rynkowy

Dziady” i dziadersi. Odmieniane przez wszystkie przypadki lex Czarnek i Polski Ład. Wojna. Dobra zmiana?

Słowa, które docierają do naszych uszu ze wszystkich stron. Zakażają rozmowy przy stole, przenikają niepostrzeżenie do języka dzieci, zniekształcają widzenie świata. Jak się przed nimi bronić? Myśleć samodzielnie i nie dać się uśpić.

Michał Rusinek od lat uważnie wsłuchuje się w język polityków, wyjaśnia rządzące nim mechanizmy i alarmuje, byśmy sami byli czujni. Wie, że manipulacji w przestrzeni publicznej nie da się za bardzo zmierzyć (chyba że w sasinach), ale przekonuje, że można ją zdemaskować i rozbroić.

Czy nauczy nas to odróżniać informację od propagandy? Nie potwierdzamy, nie zaprzeczamy. Ale wiedza o tym wszystkim należy nam się jak psu… micha!

Wydawnictwo Znak poleca zakup książki: https://www.znak.com.pl/ksiazka/ptak-dodo-czyli-co-mowia-do-nas-politycy-rusinek-michal-251885

Podziel się:

Nastepne

Dean Koontz - Misterium

pon. lip 31 , 2023
Trzymająca w napięciu i chwytająca za serce opowieść o człowieku, który nie cofnie się przed niczym, by sprowadzić na świat zagładę, i o chłopcu, który ma moc, by ten świat ocalić. Woody Bookman nie wypowiedział ani słowa przez jedenaście lat życia. Nawet wtedy, gdy jego ojciec zginął w tajemniczym wypadku. Ani wtedy, gdy jego matka, Megan, mówi mu, że go kocha. Dla Megan ważne jest, by jej syn był bezpieczny […]
Dean Koontz - Misterium – Monitor Rynkowy

Nasze programy medialne:

Symbol

Siła

Wybierz Polskie