Symbol 2017: Mszczonów przebija szklany sufit

Po kilku latach spekulacji i nieudanych próbach inwestycyjnych powstaje w Polsce park rozrywki z prawdziwego zdarzenia

Budowa kompleksu Park of Poland, który znajduje się na terenie Gminy Mszczonów, jest na etapie wylewania największego basenu oraz wychodzenia z fundamentami nad powierzchnię ziemi. To największa tego typu inwestycja z branży rozrywkowo-sportowej w skali Polski.

Było już wielu śmiałków, inwestorów, którzy podchodzili do tego typu projektów. Było też wielu niedowiarków, kiedy ogłosiliśmy, że taki obiekt powstanie na terenie naszej gminy, ale nareszcie udało się nam przebić ten szklany sufit. Wszystko dzięki zapałowi inwestora, firmy Global City Holdings i naszej otwartości na tak nowoczesną inwestycję. Nasza wspólną ambicją jest ciągły rozwój i stworzenie unikatowego miejsca na mapie światowej. Chcemy by nasz park był większy od Disneylandu – mówi Józef Kurek, burmistrz Mszczonowa.

Kolejną duża inwestycją w gminie, na którą udało się pozyskać inwestora, jest budowa 40- metrowego basenu głębinowego, jedynego w Europie Środkowej, w którym będzie można zdobyć licencję nurka głębinowego. Basen ma być częścią „Term Mszczonów”, które od przyszłego roku rozszerzą ponadto swoją działalność o Centrum Rehabilitacji Wodnej.

Dzięki zrównoważonemu rozwojowi gminie udało się dokonać wielu inwestycji związanych z infrastrukturą: odnowione drogi, wybudowane chodniki, a także nowe przedszkole, w którym miejsce dodatkowo znalazło 100 dzieci, nie tylko z terenu gminy.

Powyższe przykłady a także przyjazne podejście do inwestorów, wykorzystywanie potencjału położenia gminy oraz wysoka przedsiębiorczość zaowocowały przyznaniem przez Kapitułę tytułu Symbolu Polskiej Samorządności 2017 dla Gminy Mszczonów. – Mam za sobą 30 lat doświadczenia samorządowego i jestem niezwykle dumny z tego, czego udaje się nam w każdym roku dokonać. Nie spoczywamy na laurach, myślimy o kolejnych inwestycjach strategicznych na rok 2018, tzn. o budowie drogi dojazdowej do parku rozrywki Park of Poland oraz rozpoczęciu rewitalizacji parku wokół kościoła – podsumowuje Józef Grzegorz Kurek.

Anna Knapek

Podziel się:

Nastepne

MZA w Warszawie: Przekonać pasażera

czw. gru 21 , 2017
MZA w Warszawie stawia na autobusy elektryczne. To przyszłość komunikacji miejskiej. Za swoje dokonania spółka została doceniona tytułem EkoSymbol 2017 Ponad 50% mieszkańców Warszawy korzysta z komunikacji miejskiej. To jeden z najwyższych wskaźników w Europie, a zarazem zasługa m.in. Miejskich Zakładów Autobusowych Sp. z o. o. – Robimy wszystko co możliwe, aby ludzie chcieli korzystać z komunikacji publicznej, naszym celem jest aby pasażer był do tego w pełni przekonany, a […]
– Niedługo MZA będzie dysponować łączną liczbą 160 autobusów elektrycznych, co stawia Warszawę na pozycji lidera elektromobilności – mówił prezes Jan Kuźmiński, odbierając EkoSymbol 2017 z rąk Jakuba Lisieckiego, red. nacz. „Monitora Biznesu”

Nasze programy medialne:

Symbol

Siła

Wybierz Polskie