Trenkwalder o multioutsourcingu 
podczas śniadania biznesowego

Trenkwalder, gracz ze ścisłej czołówki najszybciej rozwijających się w Polsce firm branży pośrednictwa pracy i doradztwa HR, poszerza ofertę usług o multioutsourcing. Z tej okazji zorganizował w Katowicach pierwsze po okresie pandemicznym wydarzenie live łączące w ciekawy sposób ideę śniadania biznesowego z elementami warsztatów, coachingu i networkingu

Poranny event miał miejsce 26 kwietnia br. Był przeznaczony dla śląskich przedsiębiorców z różnych branż, a odbył się w niebanalnych wnętrzach pracowni architektonicznej COBU Design, mieszczącej się w kultowym miejscu na mapie Katowic: dawnej Fabryce Porcelany. Wydarzenie odbyło się pod hasłem przewodnim “Jak odnaleźć się w świecie VUCA? Odkrywcze trzy godziny o pokonywaniu postpandemicznych wyzwań biznesowych i osobistych”.

– Ostatnie dwa lata pokazują nam, że świat VUCA (zmienny, niepewny, złożony, niejednoznaczny) to już nie teoria biznesowa, ale nasza codzienność – podkreśla Agnieszka Kolanowska, Business Development Manager w spółce Trenkwalder, główna organizatorka wydarzenia. – Dziś wiemy, że aby odnaleźć się w nowej rzeczywistości, potrzebujemy rozwijania w sobie oraz w swoich organizacjach zwinności, pasji, elastyczności i odwagi do podejmowania nieoczywistych decyzji. Gdzie jednak czerpać inspirację do takich działań? Miejsc i okazji do tego jest naszym zdaniem wciąż za mało, więc po dwóch latach izolacji oraz kontaktów często wyłącznie w formie online, postanowiliśmy dla wybranych śląskich przedsiębiorców zorganizować spotkanie na żywo z partnerami biznesowymi czy kolegami z branży.

Pomysł organizacji spotkania został połączony z prezentacją nowej usługi Trenkwalder – multioutsourcingu. Uczestników programu witał wraz z organizatorami gospodarz Cobu Design, Jakub Poznański. W ciągu trzech godzin odbyły się cztery warsztaty. Każdy z nich był odmienny, gdyż przedmiotem rozważań był zarówno potencjał usług multioutsourcingu i złożoności legalizacji zatrudnienia, jak i rozwój osobisty. 

Ciekawostką okazał się stand-up inspiracyjny z Piotrem Głowackim, który – mimo zakazów lekarskich z powodu obecności rozrusznika serca – zdobywa najwyższe szczyty świata. Tego dnia wprowadzał on uczestników w tajniki organizacji wypraw wysokogórskich. Z kolei Daniel Sola z firmy Trenkwalder dał interesujący wykład o zatrudnianiu cudzoziemców, połączony z case studies i dyskusją na złożonością legalizacji pracy w Polsce. Nie zabrakło tzw. odwróconej burzy mózgów prowadzonej przez Agnieszkę Kolanowską, dzięki której udało się wypracować kilka ważnych wskazówek w zakresie multioutsourcingu, dotyczących jego wprowadzenia na rynek i rozwijania jako nowatorskiego podejścia do współpracy z klientami; wreszcie miłą niespodziankę stanowił warsztat rozwojowy z Moniką Śleziońską z Welcome Life, która pokazała gościom, jak joga i właściwy oddech pomagają poradzić sobie ze stresem i jak w kilka chwil, nie ruszając się nawet zza biurka, nabrać energii w codziennej pracy zawodowej.

Zarówno uczestnicy, jak i organizatorzy nie kryli zadowolenia z poziomu wydarzenia, jego skali merytorycznej, a także frekwencji, która ze strony zaproszonych gości dopisała niemal w stu procentach.

– Za nami dzień pełen inspirujących dyskusji na temat postpandemicznych wyzwań biznesowych i osobistych, ważnych dla osób zarządzających HR, produkcją, finansami i innymi funkcjami w firmie. – mówi Ewelina Glińska-Kołodziej, dyrektor operacyjny w spółce Trenkwalder. –Rozmawialiśmy o budowaniu zwinności i elastyczności w organizacjach, nowych rozwiązaniach Trenkwalder w zakresie outsourcingu procesów HR, obsługi klienta i administracji kadrowo-płacowej, a także o aktualnych przepisach legalizacji pobytu i zatrudnienia cudzoziemców i tym, jakich błędów unikać, aby nie narazić się na kary.

Nie zabrakło również pysznego – nomen omen – śniadania, a także prezentów oraz nagród specjalnych, które zostały przyznane uczestnikom w ramach loterii.

– To było bardzo dobre spotkanie w przepięknych, inspirujących, designerskich wnętrzach. Pozwoliło nam ono zbudować i zacieśnić relacje z przedstawicielami wielu zaproszonych firm. Już teraz planujemy kolejne, podobne wydarzenia – sumuje Agnieszka Kolanowska.

Jakub Lisiecki

Podziel się:

Nastepne

Lucy Adlington - Krawcowe z Auschwitz. Prawdziwa historia kobiet, które szyły, żeby przetrwać

wt. maj 17 , 2022
W czasie szaleństwa hitlerowskiej zagłady, 23 młode więźniarki Auschwitz-Birkenau uniknęły komór gazowych, projektując i szyjąc modne ubrania dla nazistów. Szwalni założonej przez żonę komendanta obozu, Hedwig Höss, patronowały nie tylko żony oficerów SS, a działalność krawcowych nie ograniczała się jedynie do przerabiania odzieży znalezionej w walizkach ofiar. Zamówienia na wyszukane stroje płynęły nawet z samego Berlina. Tę pracę wykonywały młode wykwalifikowane więźniarki, w większości Żydówki, które szyły, żeby – dosłownie […]

Nasze programy medialne:

Symbol

Siła

Laur Internetu

Wybierz Polskie