Ursula K. Le Guin – Lawinia

Autorka „Ziemiomorza” po latach oddaje sprawiedliwość legendarnej kobiecie, opisując jej pełne namiętności i okrucieństwa losy w mistrzowski, pełen lirycznego piękna sposób.

Lawinia, księżniczka Lacjum, bardzo chciałaby żyć w spokoju. Jej marzenia przekreśla jednak wielka polityka i starania matki, Amaty, by zaręczyć dziewczynę z przystojnym, ambitnym Turnusem.

Na drodze do małżeństwa staje przepowiednia: Lawinia ma poślubić cudzoziemca, który przyczyni się do rozpoczęcia okrutnej wojny, a następnie w niej zginie. Tymczasem do Italii przypływają uciekinierzy z opanowanej wojną Troi, a wraz z nimi tajemniczy Eneasz…

Zainspirowana „Eneidą” opowieść to jedna z najbardziej wyjątkowych historii w dorobku Ursuli K. Le Guin. Zrodziła się z refleksji nad postacią Lawinii, współzałożycielki przyszłego imperium, która u Wergiliusza nie wypowiedziała nawet słowa.

Wydawnictwo Prószyński i S-ka poleca zakup książki: https://www.proszynski.pl/product/lawinia

Podziel się:

Nastepne

XIII edycja programu <em>Symbol</em> wyłoniła liderów swoich branż!

pon. lis 20 , 2023
Najlepsi w kraju przedstawiciele firm, przedsiębiorstw, uczelni i innych instytucji zostali nagrodzeni podczas uroczystej Gali Finałowej programu Symbol 2023, która odbyła się 16 i 17 listopada w niezwykłych, zabytkowych wnętrzach pięciogwiazdkowego hotelu Monopol w Katowicach. W ciągu dwóch dni odbyły się dwie gale finałowe programu Symbol 2023. Wydarzenia prowadził dziennikarz telewizyjny Marek Durmała, który otworzył ją, witając przedsiębiorców, naukowców, samorządowców, ludzi biznesu, przedstawicieli ochrony zdrowia i innych branż. Towarzyszyła mu […]

Nasze programy medialne:

Symbol

Siła

Wybierz Polskie