William Golding – Widzialna ciemność

Mroczna i tajemnicza powieść laureata Nagrody Nobla o dwoistości ludzkiej natury.

William Golding - Widzialna ciemność – Monitor Rynkowy

Z płomieni trawiących zbombardowany Londyn wyłania się cudem ocalały chłopiec. Nikt nie wie, skąd się wziął. Napiętnowany odrażającą blizną na twarzy Matty staje się wyrzutkiem, zarówno w dzieciństwie, jak i w swoim dorosłym życiu. Odrzucony, nie może odnaleźć swojego miejsca w społeczeństwie i coraz bardziej się w sobie zamyka.

Na kartach książki pojawiają się jeszcze dwie podobnie zagubione osoby – siostry bliźniaczki Sophy i Toni. Pierwsza wykorzystuje swoją urodę, by zdobywać władzę nad mężczyznami, druga wikła się w przemoc i terroryzm. Splatając ze sobą ich losy, Golding mistrzowsko ukazuje sprzeczność pomiędzy pozorami i rzeczywistością, zewnętrznym wyglądem i światem wewnętrznym bohaterów.

Widzialna ciemność, mimo że jest mniej znana od najsłynniejszej powieści Goldinga Władca much, zyskała miano jego najbardziej zagadkowego dzieła, w którym pisarz przeniósł odwieczny problem walki dobra ze złem do współczesności, ujawniając ciemną stronę rzeczywistości, w której żyjemy.

Wydawnictwo Zysk i S-ka poleca zakup książki: https://sklep.zysk.com.pl/widzialna-ciemnosc.html

Podziel się:

Nastepne

John Martin - Skupiony i wolny. Sześć kroków do twojego sukcesu biznesowego

pt. cze 2 , 2023
W książce Skupiony i wolny John Martin przedstawia praktyczny, motywujący i konkretny sposób działania pozwalający przezwyciężyć irytujące przeszkody oraz odnosić nadzwyczajne sukcesy w życiu zawodowym i osobistym. Wykorzystując zapadające w pamięć przykłady, cytaty oraz wnikliwe pytania, które zmuszają do szczerej analizy własnego życia, autor dostarcza narzędzi, by jasno zdefiniować, zaplanować oraz osiągnąć cele, zarówno te małe, jak i duże. Każdego dnia stajemy przed trudnymi decyzjami, pilnymi zadaniami i niespodziewanymi zagrożeniami dla naszego […]
John Martin - Skupiony i wolny. Sześć kroków do twojego sukcesu biznesowego – Monitor Rynkowy

Nasze programy medialne:

Symbol

Siła

Wybierz Polskie