Aurec Home: budujemy i spełniamy marzenia

Spójna koncepcja architektoniczna, nowoczesne i ekologiczne rozwiązania, wspólne części do rekreacji, czyli Aurec Active – wszystko to wyróżnia dewelopera na rynku nowych inwestycji. Dostrzegli to redaktorzy oraz kapituła ogólnopolskiego programu Symbol. W tym roku Aurec Home zdobył Symbol Nowoczesnego Budownictwa 2021

Aurec Home działa na rynku deweloperskim brawurowo: w tworzonym przez siebie Miasteczku Jutrzenki wprowadził zupełnie nowe, innowacyjne rozwiązania. Jego inwestycje oferują fantastyczne nowości ekologiczne. Deweloper na dachach budynków umieścił panele fotowoltaiczne, które dostarczają energii elektrycznej do części wspólnych, pozwalając na oszczędności. Mieszkańcy będą mogli odpoczywać na ławkach solarnych z ładowarkami USB. Na osiedlu znajdą się strefy relaksu na świeżym powietrzu, tj. siłownie, Pilates, fontanny, oczka wodne. Inwestor posadził też duże drzewa, aby mieszkańcy od razu po wprowadzce mogli cieszyć się zielonymi enklawami. Na patio zostaną umieszczone szklarnie, w których możliwa będzie uprawa kwiatów, ziół czy warzyw. Zaplanowano także miejsca parkingowe z ładowarkami dla samochodów elektrycznych.
Miasteczko Jutrzenki stanowi dziewięć projektów. Każdy z nich jest de facto odrębną dzielnicą. Łączą je wspólne elementy, jak nazwy ulic nawiązujące do kwiatów, ten sam element elewacji (czyli cegła) czy przestrzenie rekreacyjne Aurec Active. Ta idea jest zupełną nowością, której warto się przyjrzeć: Aurec Home wprowadził nową zasadę do tworzenia swoich osiedli, które poza spójnym układem urbanistycznym wyróżniać się będą strefami aktywności. Na osiedlu zaprojektowano dodatkowo ogrody na dachach z częścią rekreacyjną, trasy dla wrotkarzy, edukacyjne i wodne place zabaw. Całość stanowi swoiste małe miasteczko, do którego chce się wracać po pracy i nie chce się go opuszczać. Na tym „osiedlu spełnionych marzeń”, jak czasem się je nazywa, będzie docelowo 1300 mieszkań. Popyt na nie jest ogromny, większość już sprzedano. Mocno zaawansowany jest kolejny projekt dewelopera: Fabrica Ursus, który również cieszy się dużym zainteresowaniem klientów. Unikatowe w tym przedsięwzięciu będzie nawiązanie do zabytkowych pozostałości słynnej fabryki maszyn rolniczych.

Troska o naturalne środowisko, spójna koncepcja architektoniczna, zielone przestrzenie wspólne czy infrastruktura pozwalająca na rozwój społeczny, środowiskowy, kulturalny i ekonomiczny – to zupełnie nowe podejście do biznesu, które wpisuje się w ideę zrównoważonego budownictwa. Wszystko to dostrzegła redakcja oraz kapituła ogólnopolskiego programu Symbol i to dlatego nagroda Symbol Nowoczesnego Budownictwa 2021 trafiła do Aurec Home. Symbol to jedna z najbardziej prestiżowych nagród w Polsce, która pomaga laureatom umacniać pozycję w swoich branżach. Tegoroczni nagrodzeni to przedsiębiorcy, naukowcy, ludzie biznesu, świata mediów i kultury, którzy wyróżniają się innowacyjnością. Rozumieją rolę prestiżu w budowaniu silnej pozycji w branży oraz stale przekształcają swoje środowisko za pomocą inteligentnych mechanizmów opartych na wiedzy i kompetencjach.

– Ta nagroda jest dla nas bardzo cenna, bo utwierdza nas w przekonaniu, że wybraliśmy właściwą drogę rozwoju naszej firmy. Jak nigdy do tej pory, szczególnie dziś deweloperzy powinni być odpowiedzialni nie tylko za budowę samych mieszkań, ale za kreowanie przestrzeni do życia wokół swoich inwestycji. Co więcej, nie mogą one powstawać w oderwaniu od rzeczywistości, w której się znajdą. Dzięki nowym inwestycjom powinni zyskiwać nie tylko przyszli mieszkańcy tych osiedli, ale także ci, którzy w okolicy mieszkają od dawna i będą jej sąsiadami – mówi Mariola Żak, dyrektor ds. marketingu i sprzedaży Aurec Home.

Grażyna Herich

Aurec Home jest częścią spółki Aurec Capital, międzynarodowej firmy z licznymi inwestycjami na rynkach europejskich. Łączy globalne doświadczenie ze znajomością polskiego rynku, kultury i ludzi. CEO firmy jest Shraga Weisman, człowiek, który ma dużą wiedzę i doświadczenie w branży deweloperskiej, w tym na rynku polskim.

Podziel się:

Nastepne

Inwestycje, które stają się symbolem

śr. gru 22 , 2021
Grodzisk Mazowiecki to najczęściej nagradzany tytułem Symbolu samorząd w Polsce. To nie zaskoczenie, bowiem w kwestiach inwestycji i zarządzania gmina służyć może za wzór do naśladowania Za władzami Grodziska wiele ważnych inwestycji. Największą z nich, wartą około 78 mln zł, jest budowa hali widowiskowo-sportowej – największą nie tylko pod względem finansowym, ale również społecznym, bo mocno wpłynie na życie kulturalne i sportowe mieszkańców gminy. Drugą ważną dla miasta inwestycją jest budowa nowego ratusza, który uznawany jest za perełkę […]

Nasze programy medialne:

Symbol

Siła

Laur Internetu

Wybierz Polskie