Nowy wymiar Escape Room

Po udanym wejściu na rynek zagraniczny firma KiperTech stawia sobie kolejny ambitny cel: stworzenie innowacyjnego systemu VEEP – wielowymiarowej platformy wirtualnej rozrywki

VR (wirtualna rzeczywistość) to temat bardzo na czasie, innowacyjny i nieustannie się rozwijający. Możliwość swobodnego eksplorowania wirtualnej przestrzeni wraz z interakcją z obiektami, które się w niej znajdują, oraz wprowadzenie dodatkowych wrażeń, np. odczucia powiewu wiatru podczas otwierania wirtualnego okna – przeniosą imersję na wyższy poziom, co KiperTech chce zrealizować w swoim rozwiązaniu. 

Aby zapewnić takie efekty, wymagane jest nie tylko zaprojektowanie odpowiedniej aparatury elektronicznej do sterowania elementami wykonawczymi, ale – co bardzo istotne – odpowiednia synchronizacja całości zdarzeń w trybie czasu rzeczywistego (ang. Real Time Synchronization). 

– Śledzenie ruchów graczy (ang. motion capture) z użyciem naszych autorskich markerów, translacja tych danych na ruchy awatarów w rzeczywistości wirtualnej (z wykorzystaniem m.in. kinematyki odwrotnej postaci), zapewnienie odpowiednich zdarzeń rozszerzonych oraz, finalnie, przestrzennego dźwięku, musi odbywać się w bardzo rygorystycznym reżimie czasowym – podkreśla Jan Mrzygłód, prezes zarządu KiperTech. Wszystkie te zaawansowane aspekty techniczne mają zapewnić, że finalny system będzie wyznaczał nową jakość w dziedzinie rozrywki. Rozwiązanie zastosowane w grze typu „Escape Room” będzie można przenieść dalej, np. do edukacji czy symulacji. KiperTech planuje start prototypu platformy w drugim półroczu 2020 roku. 

Równocześnie firma skutecznie realizuje wiele różnorodnych projektów komercyjnych, specjalizując się w obszarze serwerów/middleware/backend oraz aplikacjach mobilnych. Jako wieloletni partner innych firm z branży IT, KiperTech tworzy m.in. rozwiązania w sektorze wiodących instytucji finansowych (bankowość detaliczna i korporacyjna), stając się zaufanym partnerem, któremu można powierzać duże projekty oraz utrzymanie systemów klasy „mission-critical”.

Firma jest szczególnie dumna z niedawno nawiązanego partnerstwa ze szwajcarską firmą Altoida Inc. Będąc jej głównym partnerem technologicznym, KiperTech uczestniczy w realizacji wysoce nowatorskiego projektu wykrywania choroby Alzheimera w jej wczesnym stadium metodą analizy biomarkerów z użyciem sztucznej inteligencji ML (ang. Machine Learning). Bazując na zdobytym doświadczeniu w obszarze rzeczywistości wirtualnej, KiperTech rozwija również oprogramowanie na pionierskiej platformie „Mixed Reality” firmy Magic Leap Inc.

KiperTech uczestniczył w wielu projektach badawczych. Ciekawym przykładem jest aplikacja mobilna współpracująca z „headset’em”, analizującym fale mózgowe (EEG) w celu dostarczania spersonalizowanej treści (np. muzyki) w zależności od nastroju.

– Wśród wielu projektów IT, które implementowaliśmy, tego typu przedsięwzięcia szczególnie rozwijają nas technologicznie, otwierając nowe horyzonty. Strategię opieramy z jednej strony na uczestnictwie w dużych projektach komercyjnych, a z drugiej na podejmowaniu prac i badań w zakresie nietuzinkowych, ciekawych i innowacyjnych projektów, co przekłada się na rozwój firmy i jej konkurencyjność na rynku – podsumowuje Jan Mrzygłód.

Jacek Bies

 

Podziel się:

Nastepne

Kształcą interdyscyplinarnie

czw. paź 24 , 2019
Od października br. Wydział Mechaniczny Politechniki Wrocławskiej funkcjonuje według nowego statutu zgodnego z Ustawą 2.0. Wywołuje ona sporo sprzecznych opinii nie tylko pod kątem organizacyjnym, lecz także w sferze dydaktycznej, ale władze uczelni wierzą, że studenci nie odczują negatywnych skutków zmian Spośród 6 prowadzonych tutaj kierunków aż 5 całkowicie mieści się w dyscyplinie inżynieria mechaniczna, w związku z czym dziekani nie przewidują potrzeby zmian w rozkładzie zajęć i programie kształcenia. […]

Nasze programy medialne:

Symbol

Siła

Wybierz Polskie