Barbara Kingsolver – Demon Copperhead

Demon Copperhead przychodzi na świat w starej przyczepie, pod niebem południowych Appalachów. Nie ma nic, poza odziedziczonymi po zmarłym ojcu rudymi włosami i urodą oraz zjadliwym dowcipem i nieposkromionym wręcz darem przetrwania.

Barbara Kingsolver - Demon Copperhead – Monitor Rynkowy

W jego krwi buzuje przekazywany przez pokolenia gniew górniczych rodzin z Appalachów zdradzonych przez państwo i przez elity. Nawet superbohaterowie porzucili miejsca takie jak to. W tym świecie na Demona czekają tylko zaniedbane szkoły, opieka zastępcza, uzależnienia, zgubne miłości i druzgoczące straty. Ale w jego opowieści jest też iskierka nadziei i humor, który skruszy nawet najtwardsze serca.

Czy ten niepokorny chłopiec to współczesne wcielenie dickensowskiego Davida Copperfielda? Barbara Kingsolver przenosi tę wiktoriańską powieść w realia współczesnego amerykańskiego Południa i posyła swojego chłopca w epicką podróż – równie brutalną, co wspaniałą. I tak jak Charles Dickens wierzy, że dobrze opowiedziana historia może odmienić rzeczywistość.

Demon Copperhead przemawia w imieniu nowego pokolenia zagubionych chłopców i tych wszystkich osób urodzonych w pięknych, choć przeklętych miejscach, których nie potrafią opuścić. Taka powieść zdarza się raz na całe pokolenie – łamie serce, a potem naprawia je tak, jak potrafią tylko najlepsze historie.

Wydawnictwo Filia poleca zakup książki: https://www.empik.com/demon-copperhead-kingsolver-barbara,p1407251099,ksiazka-p?qa=demon%20copperhead&ac=true

Podziel się:

Nastepne

Zapraszamy na VII edycję Konferencji e-learning FUSION

śr. paź 18 , 2023
Konferencja e-learning FUSION, w skrócie ELF 23, to najbardziej prestiżowe wydarzenie polskiego rynku szkoleniowego. Profesjonaliści i wizjonerzy ze świata e-learningu z Polski, Europy Zachodniej i Ameryki Północnej spotykają się, aby podczas 2 dni dzielić się wiedzą i doświadczeniami z najlepszych praktyk Learning&Devolopment. To unikalna platforma networkingowa i wyjątkowa okazja obcowania z autorytetami i pionierami branży, takimi jak Donald H Taylor, Mary Głowacka, Andy Lancaster. W VII edycji weźmie udział ponad […]
Zapraszamy na VII edycję Konferencji e-learning FUSION – Monitor Rynkowy

Nasze programy medialne:

Symbol

Siła

Wybierz Polskie