Celny strzał CWA

Po niedawnym udanym debiucie na rynku NewConnect, CWA S.A. zaskakuje kolejnym innowacyjnym produktem
W ciągu dziesięciu lat działalności spółka Centrum Wspierania Administracji wielokrotnie udowodniła, że Dawid Borowiak – jej prezes i założyciel bezbłędnie rozpoznaje niszowe potrzeby rynku i doskonale potrafi je wypełnić. W latach 90. rozpoczynał działalność, prowadząc sklep komputerowy. Potem dostrzegł, że powstające rozwiązania software’owe zapewniają właściwe działanie systemów, ale czynnikiem zawodnym jest człowiek – niedostatecznie zaznajomiony z wszystkimi ich możliwościami.
Spółka CWA zaproponowała zatem nietypowe, ale niezwykle skuteczne rozwiązania: przygotowała specjalne mobilne laboratoria, w których pracownicy administracji pod okiem specjalistów mogli nabyć praktyczne umiejętności. Sztandarowy obszar szkoleń to finanse publiczne i legislacja prawa. Składają się na niego: systemy zarządzania budżetami JST, systemy obiegu dokumentów i zarządzania nimi, techniki prawodawcze i szereg innych systemów obszarów administracji publicznej, z którymi na co dzień spotyka się polski urzędnik.
CWA zdobyło zaufanie administracji, a w efekcie przeprowadziło szkolenia dla pracowników praktycznie wszystkich gmin w Polsce, ich jednostek organizacyjnych jak również wielu ministerstw i instytucji sektora rządowego – takiego wyniku nie odnotowała żadna inna firma szkoleniowa. Kolejnym spektakularnym sukcesem zakończył się koordynowany przez CWA projekt MEN i jego Ośrodek Rozwoju Edukacji na rzecz podnoszenia jakości edukacji, wspierania szkół i nauczycieli w 2012 r.
– Dzięki doświadczeniu udało się nam zainteresować naszymi szkoleniami samorządy i nie mieliśmy trudności z rekrutacją – podkreśla Dawid Borowiak. – W ciągu dwóch miesięcy podczas 19 konferencji w 16 miastach wzięło udział ponad 2 tys. osób z całego kraju. I nie było to jedyne działanie w obszerze zarządzania oświatą. Sukcesem zakończyliśmy również koordynację dużego projektu wdrażania zintegrowanego systemu oświaty w województwie dolnośląskim.
Oprócz grona zadowolonych klientów, CWA zdobywa również zaufanie i wsparcie producentów oprogramowania. Dziś spółka jest m.in. autoryzowanym centrum szkoleniowym największej w polskiej administracji publicznej firmy IT – Sputnik Software.
Kryptowalutowy hit
Doświadczenie związane z wystawianiem podpisów elektronicznych w administracji publicznej oraz znajomość zagadnień finansowych pozwoliło spółce wkroczyć na zupełnie nowy poziom rozwoju. Stabilna sytuacja firmy, sieć kontaktów, wiarygodność na rynku informatycznym, jak również rozbudowana sieć zaufanych partnerów weryfikujących tożsamość do e-podpisów, stały się impulsem do pracy nad najbardziej innowacyjnym produktem spółki – systemem płatności SNIPAY. Jest on oparty o blockchain – technologię, która z założenia nie pozwala na złamanie systemu. – Na co dzień pracujemy z danymi, a blockchain jest ich przyszłością. Na tej bazie będziemy budowali wszystkie przyszłe systemy płatności oraz potwierdzania tożsamości. Stworzyliśmy niespotykaną do tej pory na żadnym z rynków innowacyjną platformę transakcyjną, obsługującą między innymi mikropłatności – tak Dawid Borowiak prezentuje system SNIPAY, który otrzymał godło e-jakość Odkrycie Roku 2017.
System zapewnia pełną anonimowość oraz obsługę płatności kryptowalutami z możliwością ich wymiany na gotówkę. Do korzystania z niego nie są potrzebne żadne specjalistyczne terminale – wystarczy aplikacja na telefonie czy tablecie. Co więcej, rozwiązanie przewiduje obrót nie tylko bitcoinami, ale także innymi kryptowalutami (m.in. Etherum, Pascal, Eracoin) czy tez akceptowalnymi tokenami. System łączy wiele funkcji związanych z transakcjami, w tym pełne wsparcie raportowe sprzedawcy. Co ważne, SNIPAY może być używany w sklepach www i ogólnie do płatności internetowych. Planowana jest także jego implementacja pod kątem potrzeb e-kasyn i elektronicznych gier hazardowych.
Ewa Raj
 
Podziel się:

Nastepne

Podkowa Leśna: inteligentne miasto

czw. gru 21 , 2017
Uhonorowana tytułem Symbol 2017 Podkowa Leśna wykonała założone tegoroczne plany. O umiejętnym wykorzystaniu budżetu, oszczędnościach, zrywaniu ze stereotypami i budowie infrastruktury w duchu Smart City warto wiedzieć więcej Zabytkowa Podkowa Leśna, jak wiele podwarszawskich miejscowości, jest traktowana trochę jako „sypialnia stolicy”. Wystarczy jednak pierwszy rzut oka, by dostrzec jej wyjątkowość. Podkowa jest na wskroś charakterystyczna: cechuje ją wszechobecna zieleń i pomniki przyrody, stąd też nazywana jest „miastem-ogrodem”. Do tego wyliczyć […]

Polecamy

Nasze programy medialne:

Symbol

Siła

Wybierz Polskie

/tmp/