Chmura i wirtualizacja nie muszą być skomplikowane i drogie

<strong>Chmura i wirtualizacja nie muszą być skomplikowane i drogie</strong> – Monitor Rynkowy

Zaawansowane technologie IT zazwyczaj kojarzone są z kosztownymi, skomplikowanymi rozwiązaniami, uwzględniającymi przede wszystkim potrzeby dużych firm działających na rynku. Zarówno technologie chmurowe, jak i te związane z wirtualizacją mogą jednak dawać wiele korzyści wszystkim podmiotom – niezależnie od rozmiarów – oraz dostawcom usług obsługującym organizacje o różnym stopniu potrzeb i zaawansowania technicznego. O wyzwaniach związanych z chmurą oraz wirtualizacją mówi Alex Fine, dyrektor generalny firmy Virtuozzo.

Usługi chmurowe, infrastruktura wirtualna, hosting – wszystko to wydaje się skomplikowane, drogie i mało przystępne. Czy rzeczywiście tak jest?

Może tak być, ale nie musi. Z jednej strony mamy do czynienia z największymi rynkowymi graczami, których oferta jest z góry określona i nie ma tam mowy o dostosowywaniu się do specyficznych wymagań klientów. Rynek nie jest jednak jednolity i funkcjonuje na nim wiele podmiotów mających specyficzne potrzeby, a także oczekujących dużej elastyczności bez ryzykowania, że wraz z ich wzrostem zakupione rozwiązania staną się niewystarczające. Wyraźnie widać zatem, że pojawia się potrzeba wypełnienia luki powstałej w wyniku dominacji gigantów oferujących kosztowne i skomplikowane usługi. Zapotrzebowanie to stara się realizować Virtuozzo jako twórca technologii chmurowych, oferujący kompletny pakiet rozwiązań przygotowanych z myślą o dostawcach usług i klientach, którzy poszukują alternatywnej oferty.


Czym różni się takie podejście od oferty największych graczy?

Propozycja Virtuozzo jest łatwa w użytkowaniu, elastyczna i przystępna cenowo zarówno dla dostawców usług, jak i ich klientów sektora korporacyjnego oraz MŚP. Virtuozzo to technologiczna alternatywa dla rynkowych liderów i korporacyjnych dostawców wirtualizacji. Jest to stabilna i bezpieczna propozycja pozwalająca uzyskać najlepszy na rynku współczynnik TCO (ang. Total Cost of Ownership – całkowity koszt posiadania), zarówno dla publicznych, jak i prywatnych rozwiązań chmurowych. Co więcej, Virtuozzo daje możliwość szybkiego i bezinwazyjnego przeniesienia infrastruktury firmowej do chmury – całkowicie lub częściowo – oraz wdrożenia wirtualizacji bez konieczności posiadania przez klienta zespołu specjalistów z tej dziedziny. 


Na co mogą liczyć klienci końcowi oraz firmy, które zdecydują się świadczyć usługi przy użyciu technologii Virtuozzo?

Firmy, które chcą korzystać z tych rozwiązań we własnych infrastrukturach, mogą przede wszystkim liczyć na gotowe do użycia technologie, które są łatwe we wdrożeniu i gwarantują całkowitą stabilność działania. Z kolei dostawcy usług zyskują atrakcyjne warunki współpracy i możliwość efektywnego konkurowania z gigantami z branży chmurowej oraz wirtualizacji, a tym samym mogą z powodzeniem walczyć o nowych klientów. Dzięki modelowi „płać za to, z czego faktycznie korzystasz” Virtuozzo gwarantuje przewidywalność kosztów chmury przy jednoczesnym zmniejszeniu zapotrzebowania na szkolenia, certyfikację oraz ekspercką wiedzę techniczną wymaganą do wdrożenia, zarządzania i korzystania z technologii.


Nic nie rozjaśnia zagadnień technicznych lepiej niż konkretne przykłady. Dlaczego klienci mogliby szukać alternatyw w przypadku wirtualizacji i chmury?

Typowe zastosowania technologii Virtuozzo można ująć w czterech scenariuszach, z których każdy ma określone cele, grupy klientów oraz motywacje do stosowania alternatywnych rozwiązań. 

Pierwszym z nich jest zarządzanie infrastrukturą IT: mogą to być zarówno zasoby własne firmy, jak i usługi świadczone dla klientów. Poszukiwanie alternatywy może być motywowane koniecznością ograniczania kosztów lub minimalizowania ryzyka związanego ze zmianami w zasadach świadczenia usług przez największych graczy, jak np. w przypadku niedawnego przejęcia technologii VMware przez korporację Broadcom. Potrzeby te spełniają rozwiązania Virtuozzo Hybrid Infrastructure oraz Virtuozzo Hybrid Cloud, które z powodzeniem konkurują z takimi technologiami jak VMware, Nutanix czy Hyperscaler.

Kolejny scenariusz to zarządzanie infrastrukturą wirtualną opartą na technologiach VMware. W dużym skrócie mówimy tutaj o konieczności uruchamiania określonych zadań w środowisku zwirtualizowanym. Firmy korzystające z wirtualizacji VMware mogą mierzyć się z trudnościami w dostarczaniu zautomatyzowanych, samoobsługowych usług chmurowych dostępnych dla wielu użytkowników. Rozwiązania VMware zapewniające wspomnianą funkcjonalność, takie jak VMware Cloud Director, znacznie zwiększają koszty oraz poziom skomplikowania zarządzania środowiskiem. Proponowanym rozwiązaniem jest Virtuozzo Cloud Platform for VMware, oferujące wspomniane nowoczesne funkcje chmurowe w ramach przystępnego cenowo i łatwego w zarządzaniu pakietu.

Trzeci przykład to zarządzanie aplikacjami charakterystyczne dla firm programistycznych, ale także dla organizacji działających w innych branżach, jednak posiadających własne działy zajmujące się rozwijaniem wewnętrznego oprogramowania. Powodem poszukiwania zmian może być potrzeba automatyzacji tworzenia aplikacji, a także ich wdrażania i skalowania wraz ze zwiększającymi się wymaganiami. Problemy te rozwiązuje technologia Virtuozzo Application Platform, która konkuruje z produktami takimi jak OpenShift czy Tanzu i pozwala na wyeliminowanie konieczności tworzenia własnych mechanizmów, których utrzymywanie stanowi dodatkowe obciążenie.

Wreszcie czwarty scenariusz to zarządzanie środowiskiem wielochmurowym. Mamy tu do czynienia z klientami, którzy z różnych powodów muszą korzystać z różnych chmur od wielu dostawców, a także z mechanizmów funkcjonujących wewnątrz ich firm. Potrzeba zmian może się pojawić z powodu konieczności migracji zadań i zasobów oraz równoważenia obciążenia między chmurami. Tak jak w powyższym scenariuszu, w sukurs przychodzi technologia Virtuozzo Application Platform, która umożliwia realizowanie zadań oferowanych przez takie rozwiązania jak np. Morpheus.


Jakie jest doświadczenie Virtuozzo na polu wirtualizacji i chmury?

Virtuozzo może się pochwalić wieloletnim doświadczeniem w dziedzinie wdrażania wirtualnych centrów danych i wspomaga infrastruktury IT ponad 700 tys. klientów. Sieć dostawców korzystających z usług marki liczy ponad 600 firm na całym świecie.

Oficjalnym dystrybutorem Virtuozzo w Polsce jest firma ITXON Systemy Informatyczne sp. z o.o.: itxon.pl/producenci/virtuozzo.

Podziel się:

Nastepne

Marcel Moss - Porwani

pon. lut 26 , 2024
Łódź, rok 2017. 20-letnia Michalina Antkowiak wychodzi z domu na spotkanie z przyjaciółką. Nie dociera jednak na umówione miejsce i przestaje dawać znaki życia. Zmartwieni rodzice oskarżają o porwanie córki jej chłopaka, Doriana Misztryna. Syn kontrowersyjnego biznesmena ma jednak solidne alibi. W efekcie śledztwo utyka w martwym punkcie. Kilka lat później Michalina zjawia się u progu domu w tych samych ubraniach, które miała na sobie tamtego wieczora. Wypytywana przez wstrząśniętych […]
Marcel Moss - Porwani – Monitor Rynkowy

Nasze programy medialne:

Symbol

Siła

Wybierz Polskie