CSL: 25 lat w logistyce

– Przed nami budowa nowych połączeń do Węgier, Rumunii, Czech, Serbii, a także poszerzenie usług z rynkiem holenderskim. Myślimy też o przyszłości, czyli logistyce związanej z odbudową Ukrainy – mówi Przemysław Hołowacz, dyrektor ds. rozwoju Grupy CSL.

<strong>CSL: 25 lat w logistyce</strong> – Monitor Rynkowy

CSL to jedna z największych firm logistycznych Pomorza Zachodniego, znana w całej Polsce. Cechuje ją kompleksowe, zwinne podejście do logistyki, szycie klientom rozwiązań logistycznych na miarę w czasie realnym, nieustanny rozwój spółki, ciągłe ulepszanie realizowanych procesów logistycznych oraz szybka adaptacja nowych rozwiązań w nowej rzeczywistości biznesowej. Dla zespołu doświadczonych i zaangażowanych  pracowników, którzy tworzą CSL, nie istnieje pojęcie „nie da się” – zrobią wszystko, by zleceniodawca dostał to, o co prosi. Firmę stworzyła Laura Hołowacz, która do tej pory nią dowodzi – i robi to już 25 lat. Warto podkreślić, że Przemysław Hołowacz z powodzeniem kontynuuje dzieło założycielki: pracują razem na co dzień. 

– W okresie pandemii, zgodnie z strategią spółki, postawiliśmy na zbudowanie bezpośrednich, partnerskich i biznesowych relacji z przewoźnikami. Opłaciło się: przybyło nam grono dobrze obsłużonych i zadowolonych klientów, a przychody w 2022 roku wzrosły do 80 mln zł – mówi Przemysław Hołowacz.

O profesjonalnym podejściu spółki do logistyki świadczy mnóstwo aspektów, jak choćby pakiet usług one stop shoppingOznacza w przypadku CSL wszechstronną opiekę logistyczną: obsługę kontenerów, ładunków drobnicowych i masowych, w transporcie zarówno morskim, jak lądowym – drogowym, lotniczym i kolejowym – a także prowadzenie własnej agencji celnej. Logistyka w wykonaniu CSL jest na światowym poziomie, a klient, który wybrał ją na partnera, może być pewien, że jego towar dotrze na czas i zgodnie z najwyższymi standardami oczekiwanymi dziś od branży. Misją firmy jest bowiem kreowanie nowych rozwiązań logistycznych w odpowiedzi na potrzeby rynku, także pod kątem kompleksowości i pełnego pakietu nowoczesnych usług.

Dla spółki rzeczą bardzo ważny jest transport intermodalny. Przemysław Hołowacz ma na swoim koncie organizację dużej konferencji dotyczącej właśnie łączenia różnych form transportu, czyli np. kolejowego z morskim. Jednym z najistotniejszych zagadnień tego wyzwania jest przeniesienie ciężaru z transportu lądowego na kolejowy.

A sama założycielka? To człowiek legenda. Laura Hołowacz na co dzień włącza się w akcje społeczne i kulturalne. Dziełem jej i jej partnerów są pięknie wydane albumy o Szczecinie oraz stworzenie i prowadzenie Centrum Kultury Euroregionu – Starej Rzeźni, w której zresztą ulokowała siedzibę samej firmy. Bo, jak twierdzi: kultura i biznes pięknie się uzupełniają.

Podziel się:

Nastepne

Mario Puzo, Ed Falco - Rodzina Corleone

czw. mar 16 , 2023
Historia walki Vita Corleone o wpływy i początków kariery mafijnej jego najstarszego syna, Sonny’ego, oraz przybranego syna, Toma Hagena. Powieść o lojalności i zdradzie, o przemocy i wierności tradycji. Nowy Jork, połowa lat trzydziestych. Vito Corleone, handlarz oliwą uwikłany w przestępcze interesy, zdobywa rozgłos w swojej dzielnicy jako specjalista od „rozwiązywania problemów”. Jego dwaj synowie, Michael i Fredo, chodzą jeszcze do podstawówki i są nieświadomi prawdziwej profesji ojca. Najstarszy, Sonny, […]
Mario Puzo, Ed Falco - Rodzina Corleone – Monitor Rynkowy

Nasze programy medialne:

Symbol

Siła

Wybierz Polskie