EMKA – droga ku zrównoważonej przyszłości

EMKA S.A. 16 września br. w Kędzierzynie-Koźlu uruchomiła pierwszą w Polsce referencyjną, najnowocześniejszą, opartą o bezpieczne technologie instalację do odzysku energii z odpadów medycznych

EMKA – droga ku zrównoważonej przyszłości – Monitor Rynkowy

Zrealizowany przez firmę Instalacja Termicznego Przekształcania Odpadów została dofinansowana ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska, co stanowi dodatkową rekomendację, poświadczającą najwyższy standard realizacji. Dzięki zastosowanych w ITPO rozwiązaniach odzyskiwane są dwa typy energii: elektryczna, przeznaczoną na wewnętrzny użytek zakładu, oraz cieplna, która może zostać wykorzystana do zapewnienia ciepła w instalacjach grzewczych na terenie miasta.

EMKA S.A. to rodzinna firma z 30-letnim doświadczeniem. Od 2004 roku przedsiębiorstwo zajmuje się obsługą sektora medycznego w zakresie odbioru, transportu i unieszkodliwiania odpadów medycznych. Obecnie działa na terenie całej Polski, obsługując dziennie około 15 tysięcy klientów, w tym: szpitale, apteki, przychodnie, gabinety lekarskie, gabinety stomatologiczne, laboratoria, punkty szczepień, przychodnie weterynaryjne, gabinety kosmetyczne, studia tatuażu.

Jako przedsiębiorstwo odpowiedzialne społecznie EMKA S.A. od samego początku prowadzi otwarty dialog z lokalną społecznością w celu przekazania rzetelnych informacji o inwestycji i wpływie na środowisko.

Projekt ITPO to niejedyne działanie tego przedsiębiorstwa, wskazujące na mocne skoncentrowanie na ochronie środowiska i kształtowaniu postaw proekologicznych.

Sztandarowym już, proekologicznym projektem firmy EMKA S.A. jest organizowana co roku przez przedsiębiorstwo akcja „Odpad zdasz, drzewko masz!”. Choć zapoczątkowana została w Żyrardowie, gdzie mieści się siedziba firmy, w tym roku odbywała się dodatkowo na terenie Słupska, Kędzierzyna-Koźla oraz Chełma. Podczas wszystkich edycji akcji firma zbiera niepotrzebne lub zepsute małe elektrośmieci, przeterminowane leki, makulaturę, papier oraz butelki PET, a uczestnicy akcji dostają za nie sadzonki drzew lub krzewów. Zebrane odpady zostają następnie przekazane do zakładów bezpiecznej utylizacji lub recyklingu, aby nie zanieczyszczać naszego środowiska lub trafić z powrotem do użytku. Takie działanie pozwala cieszyć się nie tylko z zasadzonych drzewek, ale także ze świadomego dbania o naszą planetę.

Za każdą akcją stoi szczytny, charytatywny cel, na który przeznaczane są środki uzyskane podczas zbiórki. Dzięki setkom, a nawet tysiącom osób, które oddały niepotrzebne odpady, bohaterowie zbiórek mogą budzić się w lepszym świecie. Dotychczas firma EMKA S.A. zbierała fundusze na różnego rodzaju leczenia, rehabilitacje, wyposażenia świetlic oraz schronisk dla zwierząt.

Adrian Morel

Podziel się:

Nastepne

Bank godny zaufania

pon. paź 30 , 2023
Powiślański Bank Spółdzielczy w Kwidzynie od wielu lat plasuje się w czołówce sektora polskiej spółdzielczości bankowej. Silna i stabilna pozycja w dynamicznie zmieniającym się sektorze banków spółdzielczych to efekt ponadstuletniej historii działalności PBS. Opiera się ona na fundamentach przyjętej polityki, tj. zaangażowania w sprawy lokalnej społeczności, budowania długoletnich relacji, a także otwartości na wdrażanie nowoczesnych technologii. Powiślański Bank Spółdzielczy w Kwidzynie prowadzi swoją działalność w sieci 15 placówek sprzedażowych, na […]
Bank godny zaufania – Monitor Rynkowy

Nasze programy medialne:

Symbol

Siła

Wybierz Polskie