Harlan Coben – Za wszelką cenę

Pięć lat temu niewinny człowiek został skazany na dożywocie za zamordowanie swojego syna. Właśnie dowiedział się, że jego dziecko żyje.

Harlan Coben - Za wszelką cenę – Monitor Rynkowy

David Burroughs odsiaduje wyrok dożywocia w zakładzie karnym. Przed pięciu laty, pomimo wielu niewiadomych w śledztwie, został skazany za zamordowanie swojego trzyletniego synka. David nie pamięta zdarzeń z tej nocy, ale wszystkie dowody świadczą przeciwko niemu.

Zasnął, a gdy się obudził, znalazł zmasakrowane ciało dziecka. W pobliżu jego domu policja odkryła narzędzie zbrodni z odciskami palców Davida. Załamany ojciec nie miał siły walczyć o oczyszczenie z zarzutów – stracił pracę, żonę i przyjaciół oraz nadzieję, że kiedykolwiek wyjdzie na wolność.

Kiedy Rachel, siostra byłej żony Davida, niespodziewanie odwiedza go w więzieniu, mężczyzna nie wierzy własnym oczom. Na zdjęciu, które przyniosła, zrobionym przez jej przyjaciół podczas wycieczki do parku rozrywki, widać chłopca z charakterystycznym znamieniem. I choć oboje wiedzą, że to niemożliwe, David i Rachel nie mają wątpliwości – to Matthew. O pięć lat starszy. Cały i zdrowy. Trzymany ze rękę przez nieznajomego mężczyznę.

Teraz zdeterminowany David za wszelką cenę chce odzyskać dobre imię, wyjaśnić, co naprawdę wydarzyło się tamtej nocy, a przede wszystkim odnaleźć syna. Jedynym sposobem, żeby to osiągnąć, jest ucieczka z więzienia.

Czy zdoła uniknąć schwytania i przetrwać na wolności wystarczająco długo, by rozwiązać zagadkę sprzed lat, która zrujnowała mu życie?

Wydawnictwo Albatros poleca zakup książki: https://www.wydawnictwoalbatros.com/ksiazki/za-wszelka-cene/

Podziel się:

Nastepne

J.R.R. Tolkien - Ballady Beleriandu [Historia Śródziemia t. 3]

śr. paź 25 , 2023
Trzeci tom Historii Śródziemia zawiera wczesne mity i legendy, które w efekcie złożyły się na powstanie epickiej opowieści Tolkiena o wojnie – Silmarillionu. Niniejszy tom daje nam wyjątkową okazję do spojrzenia na tworzenie mitologii Śródziemia poprzez napisane wierszem dwie najważniejsze opowieści z tego świata – historie Túrina i Lúthien. Pierwszy z tych poematów to niepublikowana wcześniej Ballada o dzieciach Húrina, przedstawiająca w imponującej skali tragedię Túrina Turambara. Drugi to poruszająca […]
J.R.R. Tolkien - Ballady Beleriandu [Historia Śródziemia t. 3] – Monitor Rynkowy

Nasze programy medialne:

Symbol

Siła

Wybierz Polskie