Jak prowadzić prace badawcze bez dedykowanego działu B+R?

Nowa perspektywa finansowa na lata 2021 – 2027 niejako wymusza na przedsiębiorstwach prowadzenie prac B+R w celu efektywnego ubiegania się o dostępne środki finansowe na rozwój. Niezależnie od tego, czy zerkamy na programy krajowe, takie jak FENG, czy regionalne programy poszczególnych województw – wszędzie tam widać wyraźny nacisk na prowadzenie i wdrażanie wyników prac badawczo-rozwojowych. W tym momencie rodzi się jednak pytanie: co, jeżeli przedsiębiorca nawet nie ma pojęcia, czym są prace B+R i jak się za nie zabrać? Czy to oznacza, że w najbliższych latach będzie wykluczony ze wsparcia środkami UE? A jeżeli nie – to czy musi inwestować w budowę własnych laboratoriów i zatrudnienie profesjonalnej kadry badawczej?

Jak prowadzić prace badawcze bez dedykowanego działu B+R? – Monitor Rynkowy

Odpowiedzią na te pytania i problemy, z którymi obecnie zderzają się przedsiębiorcy, jest R&D Flex – unikatowa w swoim rodzaju usługa, realizowana przez Instytut Innowacji i Technologii Politechniki Białostockiej sp. z o.o. – jedyną w Polsce spółkę celową uczelni wyższej posiadającą status Centrum Badawczo-Rozwojowego oraz akredytację Ośrodka Innowacji. R&D Flex zmienia dotychczasowe podejście do realizowanych lub zlecanych projektowo prac B+R, umożliwiając wykorzystanie „zewnętrznego działu B+R” na zasadzie abonamentu, dzięki czemu przedsiębiorcy, praktycznie od zaraz, mogą realizować własne projekty badawcze bez konieczności ponoszenia kosztów tworzenia dedykowanych działów badawczo-rozwojowych, korzystając jednocześnie z przywilejów, takich jak ulga na działalność B+R. R&D Flex to oczywiście nie tylko korzyści finansowe, ale przede wszystkim dostęp do specjalistów i technologii, które w innym przypadku mogą być nieosiągalne dla małych i średnich firm. Dzięki temu przedsiębiorcy zyskują dostęp do najlepszych praktyk, najnowszych narzędzi oraz wiedzy, co pozwala na ich rozwój i osiąganie przewagi konkurencyjnej. Portfolio wykonywanych w ramach R&D Flex prac jest niezwykle szerokie i uwzględnia m.in.: prace koncepcyjne i projektowe, nadzór nad prototypowaniem, realizację ustalonego zakresu badań, analizę stanu techniki, szkolenia personelu w obszarach związanych z pracami B+R oraz szereg innych. 

– W związku z konkretnymi i dynamicznie zmieniającymi się potrzebami przedsiębiorstw zarówno zakres prac, jak i skład osobowy ekspertów pracujących w ramach R&D Flex są dobierane indywidualnie. Dzięki temu przedsiębiorca ma pewność, że dostarczany rezultat jest właśnie tym, czego potrzebuje – zapewnia Tomasz Stypułkowski, prezes zarządu IITPB sp. z o.o.

Z uwagi na relatywnie wysokie koszty prowadzenia procesów badawczych w przedsiębiorstwach tak wypracowany model realizacji projektów B+R jest bez wątpienia czymś, co może ostatecznie przełamać istniejące bariery we współpracy nauki i biznesu, otworzyć drzwi przedsiębiorcom do aktualnie dostępnych na rynku instrumentów finansujących zarówno realizację, jak i wdrożenie wyników prac B+R, a tym samym finalnie przełożyć się pozytywnie na podaż innowacji na rynku krajowym.

Podziel się:

Nastepne

Catherine Crowe - Nocna strona natury albo duchy, widma i zjawy

pon. kwi 3 , 2023
Niezwykła antologia o zjawiskach nadprzyrodzonych i mistycznej stronie naszego świata. Duchy wszelkiego rodzaju, tajemnicze sny przepowiadające przyszłość, upiory, sobowtóry i nawiedzone domy – książka Catherine Crowe jest pełna fascynujących i mrożących krew w żyłach historii. Wydana w 1848 roku Nocna strona natury stała się najsłynniejszą książką tej zafascynowanej mistyką brytyjskiej autorki. Łączy w sobie kunszt literacki z niemal naukową dokładnością w opisach niezwykłych przypadków. Nocna strona natury to prawdziwa gratka […]
Catherine Crowe - Nocna strona natury albo duchy, widma i zjawy – Monitor Rynkowy

Nasze programy medialne:

Symbol

Siła

Wybierz Polskie