LEK-AM: Recepta na sukces

LEK-AM to polska firma, która swój sukces zawdzięcza przyjętej 17 lat temu i konsekwentnie realizowanej, strategii intensywnego rozwoju

Przedsiębiorstwo Farmaceutyczne LEK-AM Sp. z o.o skutecznie buduje nową jakość na rynku farmaceutycznym przez innowacje. Wybudowało w Zakroczymiu pod Warszawą jeden z najnowocześniejszych zakładów produkcji leków w Polsce i zatrudnia niemal pół tysiąca osób. Do wartości, jakimi kieruje się LEK-AM należą wysoka jakość, etyczne postępowanie, wiarygodność i uczciwość.

Kluczem do sukcesu w przypadku LEK-AM okazało się bardzo precyzyjne i umiejętne wyszukiwanie luk w obszarze portfolio produktowego, oraz odpowiednie wyczucie rynku i potrzeb pacjenta.

Firma specjalizuje się w produkcji leków generycznych, do których wygasły już prawa patentowe. Nie są one jednak ich całkowitym odwzorowaniem. Mimo, że posiadają identyczną substancję czynną, niejednokrotnie stanowią udoskonalenie oryginału dzięki nowej formie podania, poprawieniu smaku, wyglądu, ułatwieniu dawkowania czy zmianie wielkości opakowania. Ich kolejną, niepodważalną zaletą jest cena – znacznie niższa niż leków oryginalnych. W efekcie LEK-AM regularnie wprowadza na rynek kolejne preparaty medyczne cieszące się dużym uznaniem pacjentów.

Obecnie firma posiada blisko 80 produktów – leków dostępnych bez recepty, suplementów diety oraz leków RX , to onestanowią ponad 60 proc. całkowitej sprzedaży firmy.Na rynku farmaceutycznym w Polsce, odnotowującym wzrost na poziomie 3,6% w stosunku do roku poprzedniego, LEK-AM wykazuje zmiany na poziomie 16% (dane IMS).

Przedsiębiorstwo produkuje leki z rożnych obszarów medycyny. Jeszcze w tym roku firma wprowadzi na rynek preparat z witaminą D3. Będzie go można stosować nawet tylko raz w miesiącu co powinno zapewnić niespotykaną obecnie na rynku wygodę. To kolejny przykład wyjścia naprzeciw potrzebom pacjentów, którym zdarza się pomijanie dziennych dawek. Produkty firma LEK-AM są również ważnym ogniwem w obszarze urologii oraz leczenia chorób psychicznych. W pierwszej z dziedzin jest największym dostawcą leków na receptę stosowanych w przeroście gruczołu krokowego, a doceniany w kaju produkt firmy (finasteryd) jest wytwarzany w Zakroczymiu na jednej z najnowocześniejszych linii produkcyjnych w Europie. W psychiatrii firma w najbliższym czasie rozszerzy portfolio o kolejne ważne preparaty przeznaczone dla tej grupy pacjentów.

Istotnymi zakresami działalności naukowej, produkcyjnej i edukacyjnej firmy są alergologia i pulmonologia. Schorzenia dróg oddechowych – astma oskrzelowa oraz POChP – to choroby, które na skutek stylu i warunków życia obejmują coraz większą część społeczeństwa. Mając świadomość problemu, LEK-AM od lat specjalizuje się w produkcji leków wziewnych, trudnej i wymagającej przestrzegania wielu standardów technologicznych oraz prawnych.

Chociaż LEK-AM ma już w portfolio kilka preparatów z zakresu alergologii i pulmonologii, ten rok jest dla firmy przełomowy. Wprowadzono bowiem na rynek polski preparat, który stanowi połączenie dwóch istotnych w leczeniu chorób płuc substancji czynnych: salmeterolu i flutikazonu. Innowacyjny licznik umieszczony na inhalatorze ułatwia pacjentom przyjmowanie właściwych dawek. Zastosowanie inhalatora ciśnieniowego pozwala z kolei na precyzyjniejsze i w większej dawce dotarcie leku bezpośrednio do płuc – to znacząca przewaga nad szeroko dostępnymi w kraju produktami w inhalatorach proszkowych.

Niezależnie od odniesionych sukcesów LEK-AM systematycznie podnosi poprzeczkę, np. pracując nad lekami będącymi połączeniem trzech substancji w jednym preparacie. W ciągu kolejnych trzech lat firma planuje dalszy rozwój poprzez inwestycje w badania naukowe, a to z całą pewnością zaowocuje kolejnymi wysokiej jakości lekami dostępnymi w relatywnie niskich cenach.

DHJ

Podziel się:

Nastepne

GRC Technologie: Pewniak szuka inwestorów

pon. lip 31 , 2017
GRC Technologie topolski producent rewolucyjnej chemii budowlanej wytwarzanej na bazie odpadów przemysłowych w innowacyjnej technologii. Spółka zachęca do współpracy inwestorów. Chemia budowlana i beton architektoniczny w ofercie GRC Technologie są ewenementem na europejską skalę. Swoimi parametrami przewyższają podobne, zagraniczne produkty. Praktyka importu betonu architektonicznego to echo dużego zapotrzebowania polskiego sektora budowlanego na specjalistyczne produkty. Ten fakt z kolei odbija się na kosztach inwestycji. Skawińska spółka znalazła jednak rozwiązanie, które może […]

Polecamy

Nasze programy medialne:

Symbol

Siła

Wybierz Polskie