GRC Technologie: Pewniak szuka inwestorów

GRC Technologie topolski producent rewolucyjnej chemii budowlanej wytwarzanej na bazie odpadów przemysłowych w innowacyjnej technologii. Spółka zachęca do współpracy inwestorów.

Chemia budowlana i beton architektoniczny w ofercie GRC Technologie są ewenementem na europejską skalę. Swoimi parametrami przewyższają podobne, zagraniczne produkty. Praktyka importu betonu architektonicznego to echo dużego zapotrzebowania polskiego sektora budowlanego na specjalistyczne produkty. Ten fakt z kolei odbija się na kosztach inwestycji. Skawińska spółka znalazła jednak rozwiązanie, które może zrewolucjonizować zarówno branżę budowlaną, jak i energetykę. Opracowała innowacyjną metodę wytwarzania półproduktów z odpadów przemysłowych, w tym z tzw. popiołu fluidalnego. Dzięki tej technologii teoretycznie każda elektrownia mogłaby produkować świetnej jakości spoiwa do stabilizacji gruntów oraz cementowe spoiwa hydrauliczne tzw. Eko-cement, rozwiązując dodatkowo ekologiczny problem utylizacji odpadu który dotąd nie miał zastosowania co dodatkowo zmniejsza emisję CO2.  Cenny proces produkcyjny oraz receptury są chronione procedowanym  właśnie wnioskiem patentowym.

– Dzięki naszej przełomowej technologii zużycie cementu w produkcji spoiw ulegnie zmniejszeniu, co przekłada się na niższą cenę produktów –podkreślaMarian Krawczyk, prezes zarządu GRC Technologie Sp. z o.o. Spółka GRC będzie  produkowała jako jedyna, pod względem jakościowym i cenowym spoiwa drogowe o wytrzymałości 42.5 Mpa i 52,5 MPa Opracowaliśmy 17 receptur, z czego 10 już wprowadziliśmy na rynek. Cztery innowacyjne mieszanki specjalne o wysokim tempie narastania i dużych wytrzymałościach końcowych będą stosowane  w górnictwie, drogownictwie i  budownictwie hydrotechnicznym.

W portfolio wyrobów GRC Technologie figurują: zaprawy murarskie i  tynkarskie, kleje, a także elementy z autorskiego, zbrojonego włóknem szklanym betonu architektonicznego: płyty i deski dekoracyjne, elewacyjne, elementy użytkowe, czy kompletny, samonośny system balkonowy. Firma potrafi nadać finalnemu produktowi każdy kształt, fakturę i barwę.

Kolejnym novum jest wykorzystanie Eko-cementu oraz receptury cementu samoczyszczącego do produkcji pierwszych w Polsce wielkogabarytowych płyt trójwarstwowych z elewacją samoczyszczącą, wraz innowacyjnym systemem budownictwa modułowego które pod względem jakości i ceny przewyższają dotychczasowe rozwiązania. Dzięki zastosowaniu techniki foto-katalizy, produkty na bazie tego cementu posiadają zdolność usuwania szkodliwych substancji z powietrza jednocześnie oczyszczając własną powierzchnię (opinia o innowacyjności z AGH).  Dzięki staraniom GRC Technologie, takie rozwiązanie także może znacznie zmniejszyć koszty rządowego programu Mieszkanie PLUS. GRC Technologie prowadzi prace badawczo-rozwojowe we własnym laboratorium. Blisko 700 badań nad recepturami odbyło się przy aktywnej współpracy z AGH Kraków, Politechniką Krakowską, Bydgoskim Uniwersytetem Technologiczno-Przyrodniczym, Uniwersytetem Rolniczym w Krakowie oraz licznymi akredytowanymi laboratoriami.

Produkcja odbywa się w przejętym w 2014 roku zakładzie na terenie Skawiny. Do tej pory powstało 30 000 m2 produktów z betonu architektonicznego. Dziś elementy z nowatorskich produktów firmy posiadają m.in.: Katedra Wawelska, tunel pod Rondem Grunwaldzkim, Biurowiec klasy A w Lublinie, Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie, .

Z uwagi na liczne zamówienia i zapytania ofertowe w zakresie innowacyjnych produktów, zwłaszcza cementowych spoiw hydraulicznych, oraz zastosowanie tzw.Eko-cementu w budownictwie, wymusza utworzenie jeszcze dwóch wydziałów w firmie oraz zatrudnienie dodatkowo jeszcze 100 pracowników, co potwierdza Robert Nowak, Dyr. Handlowy oraz Artur Palkiewicz, Dyr. Ds. Marketingu i Sprzedaży.

Spółka zwróciła się już do ministerstw: Energetyki, Rozwoju, Infrastruktury, Szkolnictwa Wyższego, agend Rządowych, oraz do podmiotów prywatnych o wsparcie projektu. Rozwój i  rzyszłość GRC Technologie należy również do inwestorów.

Trzymamy kciuki.

Technologia w zakresie wykorzystania odpadów w postaci popiołu fluidalnego do produkcji Eko-cementu i spoiw hydraulicznych,  może być  idealna  do zastosowania w koncernach energetycznych krajowych i zagranicznych.

Marian Krawczyk, prezes zarządu GRC Technologie:

– Firma potrzebuje zaledwie kilku milionów złotych na zrealizowanie dopracowanego planu rozwoju, w tym wprowadzenie innowacyjnych technologii i kolejnych produktów, ich certyfikację, dalszy rozwój badań, wejście do kolejnych sektorów zbytu, oraz obsługę bieżących zamówień. Proponujemy różne formy wejścia inwestycyjnego. A przede wszystkim zapewniamy zyski.

Adrian Buksa

Podziel się:

Nastepne

Łuków: Otwarcie z pompą

pon. lip 31 , 2017
Nie tak dawno o Łukowie mówiła cała Polska, a to za sprawą wyjątkowego otwarcia kompleksu z basenami, w którym czynny udział wziął burmistrz miasta, Dariusz Szustek. Łuków to jedno z najdynamiczniej rozwijających się miast w województwie lubelskim. Ten dynamizm potwierdził również jego burmistrz, w czasie otwarcia jednej z ostatnich inwestycji. Postanowił osobiście wypróbować największą z atrakcji – 14-metrową zjeżdżalnię basenową. Po prostu z niej zjechał – warto dodać, że w […]

Polecamy

  Warning: Trying to access array offset on value of type bool in /usr/home/PubliCityMG/domains/monitorrynkowy.pl/public_html/wp-content/themes/default-mag-pro/inc/hooks/related-post.php on line 42
 • Van Berde to podstawa

 • Warning: Trying to access array offset on value of type bool in /usr/home/PubliCityMG/domains/monitorrynkowy.pl/public_html/wp-content/themes/default-mag-pro/inc/hooks/related-post.php on line 42
 • Europejski poziom nagrodzony

 • Warning: Trying to access array offset on value of type bool in /usr/home/PubliCityMG/domains/monitorrynkowy.pl/public_html/wp-content/themes/default-mag-pro/inc/hooks/related-post.php on line 42
 • Gmina z planem

 • Warning: Trying to access array offset on value of type bool in /usr/home/PubliCityMG/domains/monitorrynkowy.pl/public_html/wp-content/themes/default-mag-pro/inc/hooks/related-post.php on line 42
 • Szczyrk rośnie

 • Warning: Trying to access array offset on value of type bool in /usr/home/PubliCityMG/domains/monitorrynkowy.pl/public_html/wp-content/themes/default-mag-pro/inc/hooks/related-post.php on line 42
 • Ożarowice rosną

Nasze programy medialne:

Symbol

Siła

Wybierz Polskie