LEK-AM zdobywa zasłużone laury

Na rynku farmaceutycznym odnotowującym wzrost na poziomie 3 proc. w stosunku do roku poprzedniego,  LEK-AM urósł aż o 14 proc. Założony plan sprzedaży na 2018 r. firma zrealizowała w 103 proc., uzyskując łączną sprzedaż na poziomie ponad 157 mln zł

Bardzo dobre wyniki to efekt nie tylko niebywałej dbałości o jakość produkcji i zakładu, wprowadzania na rynek nowych leków oraz suplementów diety, ale także najwyższej jakość zarządzania. Kadra kierownicza uczestniczy w międzynarodowych i krajowych wydarzeniach poświęconych najnowszym technologiom, dzieląc się swoją wiedzą i pomysłami. Firma zdobywa przy tym prestiżowe nagrody i wyróżnienia. — Tytuły te są potwierdzeniem najwyższego poziomu wdrożonych standardów zarządzania we wszystkich obszarach, a godła i dyplomy stanowią wymierne i ważne elementy w budowaniu i umacnianiu przewagi konkurencyjnej i pozytywnego wizerunku spółki — mówi Danuta H. Jakubowska, PR Manager Przedsiębiorstwa Farmaceutycznego LEK-AM Sp. z o.o.

W minionym roku firma otrzymała ponownie kilka prestiżowych nagród, które, co warto podkreślić, zostały przyznane spółce po raz kolejny. Do takich należy tytuł Sukces Roku. LEK-AM po raz trzeci otrzymał statuetkę i jest jedyną firmą z branży farmaceutycznej wyróżnioną po raz kolejny. Sukcesów jest znacznie więcej. Po raz drugi w kategorii Produkcja LEK-AM otrzymał statuetkę Firma Dobrze Zarządzana. W kategorii VIP w Ochronie Zdrowia 2018 tytuł otrzymało sześć podmiotów, wśród nich także LEK-AM. Firma po raz drugi została wyróżniona statuetką Firma VIP-a, trzykrotnie były też wyróżniane jej produkty, dlatego tym razem otrzymała podwójną statuetkę, jako wyraz uznania dla przedsiębiorstwa, które odniosło rynkowy sukces i wykazuje się stabilnością działania. Także w kategorii Zdrowie wśród ośmiu nagrodzonych LEK-AM otrzymał statuetkę jako Lider w działaniach prozdrowotnych przyznaną przez redakcję magazynu „Businesswoman & Life”.

Warto też wspomnieć o Polskim Kongresie Przedsiębiorczości w Poznaniu, w którym przedstawiciele firmy po raz czwarty odbierali statuetkę Polskiej Nagrody Innowacyjności, a także uczestniczyli w panelach dyskusyjnych dotyczących synergii nauki i przemysłu oraz trudnej promocji branży farmaceutycznej. 

Zakład produkcyjny LEK-AM w Zakroczymiu należy do najnowocześniejszych w kraju, dlatego dla spółki cennym jest Certyfikat JAKOŚĆ ROKU w kategorii Ekologia, który otrzymała za wprowadzenie wachlarza działań proekologicznych.

Wielkopolskie Stowarzyszenie Badań nad Jakością Centrum Badań i Monitorowania Jakości zorganizowało finał projektu „Najwyższa Jakość”. Kapituła konkursowa przedłużyła firmie Certyfikat Jakość w Medycynie, a także wręczyła dwie nowe, oryginalne statuetki, będące dziełem znakomitego rzeźbiarza Kazimierza Rafalika. Jedna to Miłorząb – Pamiętajmy o Pacjentach – jako pierwszej firmie w branży farmaceutycznej oraz statuetkę LEK-AM Dzieciom. 

W tym roku firma po raz ósmy otrzymała Certyfikat Wiarygodności Biznesowej potwierdzony przez Bisnode Polska.

LEK-AM jest także trzykrotnym laureatem programu Symbol. To prestiżowe wyróżnienie zostało przyznane za stałe poszukiwanie innowacyjności w obszarze rozwoju, produkcji i kontroli leków, a także konsekwentnie realizowaną strategię intensywnego rozwoju. Doceniono również wysoką jakość produktów farmaceutycznych, etyczne postępowanie oraz wiarygodność i uczciwość w codziennej działalności. Tegoroczna nominacja do Symbolu Innowacji jest zatem zapowiedzią kolejnego wielkiego sukcesu Przedsiębiorstwa Farmaceutycznego LEK-AM. Sukcesu w pełni zasłużonego. 

Anna Knapek

Od lewej: Danuta H Jakubowska – PR Manager LEK-AM Sp. z o.o.,  Joanna Drzazga-Lisiecka – wydawca  Monitora Biznesu, Jakub Lisiecki – redaktor naczelny Monitora Biznesu

Podziel się:

Nastepne

Dimedic – pionier telemedycyny

czw. maj 30 , 2019
Wykorzystanie telemedycyny w procesie diagnostycznym usuwa istniejące bariery w dostępie do opieki zdrowotnej. Pacjenci mogą korzystać z usług lekarza przez 24h na dobę, a to ogromny atut, który wyznacza standardy jakości dla przyszłości służby zdrowia Telemedycyna daje nowe możliwości zapewnienia opieki medycznej pacjentom, którzy nie mogą efektywnie skorzystać z usług zdrowotnych świadczonych w ramach tradycyjnych modeli ochrony zdrowia. Jednym z pionierów wprowadzania rozwiązań telemedycznych jest brytyjska służba zdrowia, w której […]

Nasze programy medialne:

Symbol

Siła

Wybierz Polskie