LS Tech-Homes: Modułowe budowanie

Konstrukcje modułowe LS Tech-Homes rewolucjonizują budowę domów i mieszkań.

Konstrukcje modułowe stały się symbolem nowoczesności, a LS Tech-Homes S.A., stawiając na innowacyjność, stała się polskim liderem budownictwa w tej technologii. Firma dostarcza modułowe rozwiązania pod klucz, które mogą także obejmować zdefiniowane przez inwestora wykończenie i umeblowanie. Tego typu technologia wzbudza duże zainteresowanie sieci franczyzowych, co wynika z wysokiej powtarzalności standardu wykonania, a także symbolu nowoczesności oraz postępu. Duże zainteresowanie oferowaną przez spółkę technologią zgłaszają uczelnie (miasteczka akademickie) oraz branża hotelarska (rozwój sieci oraz zagospodarowanie trudnodostępnych terenów). Miarą sukcesu jest zainteresowanie produktami spółki w Europie Zachodniej – m.in. rozpoczęcie w tym roku realizacji inwestycji w Berlinie (Niemcy) ok. 7.100 m2. W roku 2018 ma się rozpocząć budowa osiedla akademickiego w Heerlen (Holandia) o powierzchni ok. 10.000 m2. Wartość obu projektów to blisko 124 mln zł.

Sukces LS Tech-Homes S.A. zawdzięcza podążaniu za najnowszymi światowymi trendami rozwoju budownictwa, które stawiają trudne dotychczas do spełnienia wymagania: krótkiego czasu realizacji oraz wysokiej jakości wykonania inwestycji. Spółka chcąc sprawować pełną kontrolę nad jakością swojej produkcji już w pierwszej fazie działalności skupiła się na wypracowaniu technologicznego know-how, dzięki bliskiej współpracy swoich specjalistów z działu R&D z Instytutem Techniki Budowlanej z Warszawy oraz Politechniką Gdańską. Dzięki tej kooperacji opracowano nowatorską technologię wytwarzania płyt kompozytowych (panele SIP) do produkcji prefabrykatów.

Dynamiczny rozwój LS Tech-Homes S.A. jest wspierany przez zaplecze produkcyjne w pięciu zakładach Spółki w: Czechowicach-Dziedzicach, Studzienicach oraz dwóch fabrykach w Koniecwałdzie oraz w Pszczynie, gdzie powstają gotowe moduły. Prowadzone obecnie rozmowy z kolejnymi inwestorami nie tylko z rynku niemieckiego, ale również holenderskiego, są sygnałem do uwzględnienia dalszych planów rozwojowych w postaci budowy kolejnych zakładów produkcyjnych w Polsce, jak i poza jej granicami.

Czy domy z modułów LS Tech-Homes podbiją świat? Jesteśmy przygotowani od strony techniczno-technologicznej do zapełnienia naszych hal produkcyjnych podpisanymi kontraktami. Proces inwestycyjny był bardzo złożony, gdyż w pierwszej kolejności musieliśmy pracować nad technologią i przeprowadzać kosztowne oraz czasochłonne badania rozwojowe produktów, budując jednocześnie nasze fabryki. W międzyczasie rozszerzyliśmy nasze portfolio produktowe o dodatkową paletę produktów, nad którymi intensywnie pracowaliśmy przez ostatni rok – zapewnia Mirosław Pasieka, prezes LS Tech-Homes S.A.

Danuta Klimek

Podziel się:

Nastepne

FIAB wyznacza nowe standardy

czw. lis 30 , 2017
16 listopada we Wrocławiu miało miejsce otwarcie Centrum Badawczo-Rozwojowego FIAB, czołowego producenta zgrzewarek wysokich częstotliwości. Potwierdza to wcześniej obrany kierunek rozwoju spółki – innowacyjność. – Nasze maszyny umożliwiają łączenie materiałów w polarnych plastikach za pomocą energii wysokich częstotliwości – mówił podczas otwarcia Marcin Lerner, dyrektor handlowy FIAB Sp. z o.o. – Wiem, że to bardzo techniczne określenie, dlatego podam kilka przykładów produktów wytwarzanych przez naszych klientów produktami FIAB. To m.in. […]

Nasze programy medialne:

Symbol

Siła

Wybierz Polskie