Merari z dużą intuicją do projektów

Deweloper buduje osiedle podmiejskich willi w Chorowicach pod Krakowem. Obszar inwestycji Wille Chorowice, bo tak będzie się nazywać osiedle, obejmie łącznie ok. 3,6 ha, a nowoczesne domy zostaną wyposażone w liczne rozwiązania proekologiczne i energooszczędne. Osiedle jest kolejnym przykładem na to, że Merari, na czele z prezesem Witoldem Indrychowskim, mają ogromną intuicję do kolejnych, ciekawych inwestycji. 

– W naszych projektach kieruję się wyobrażeniem o tym, jak ja sam lub moi klienci chcieliby mieszkać – mówi Witold Indrychowski. – Chorowice to przepiękne, widokowe i zielone tereny. Pobliski potok Rzepnik mający źródła w rezerwacie przyrody Cieszynianka (20 minut spacerem) wraz z otaczającymi go terenami zadrzewionymi tworzą ciekawą i urozmaiconą strefę przyrodniczą, a w niedalekiej Lusinie mieści się kampus International School of Kraków, uznanej międzynarodowej szkoły dla dzieci i młodzieży. Ten prestiżowy projekt kierujemy do konkretnego, dobrze usytuowanego klienta.

Osiedle Wille Chorowice to 23 nowoczesne domy jednorodzinny o powierzchniach 221 lub 243 m kw., które zostaną wyposażone w najnowsze rozwiązania proekologiczne i energooszczędne. Domy będą posiadać garaż wkomponowany w bryłę budynku oraz dodatkowe miejsca postojowe, a szerokie podjazdy zapewnią komfortowy dojazd.

Wnętrza domów zaprojektowano z dużą starannością i troską o komfort życia mieszkańców. Duże przeszklenia idealnie doświetlą przestronne pokoje. Strefa dzienna o ponadprzeciętnym metrażu zapewni idealną przestrzeń do wspólnego spędzania czasu, a wygodne, sypialnie oraz 3 lub 4 łazienki podniosą komfort użytkowania.

Mając na uwadze rozwój technologii w zakresie ochrony środowiska, deweloper zainstaluje w budynkach pompy ciepła, które zapewnią bezemisyjne, niskokosztowe ogrzewanie budynku i ciepłej wody użytkowej. Aby obniżyć koszty związane z użytkowaniem domów, zaprojektowano w nich instalację rekuperacji oraz rozwiązania pozwalające w prosty sposób zamontować instalację fotowoltaiczną.
Przy każdym domu został zbudowany podziemny zbiornik na wodę deszczową, który umożliwi podlewanie ogrodu. Wille będą posiadać dostęp do szybkiego internetu, telewizji naziemnej, satelitarnej bądź internetowej oraz możliwość montażu klimatyzacji i systemu inteligentnego domu. Patrząc na rozwijające się trendy, firma Merari przygotowała podstawowe instalacje, które umożliwią zamontowanie w ogrodzie sauny, basenu lub jacuzzi wg indywidualnego, wymarzonego projektu.

Oprócz obszernej przestrzeni wspólnej, przy osiedlu, na terenie o powierzchni ok. 0,7 ha, zaprojektowano tereny rekreacyjne z winnicą i placem zabaw dla dzieci. 

Prezes spółki wie, że tego potrzebuje docelowy klient. Jednym zdaniem: będzie to wymarzone miejsce do życia. Wszystko to dlatego, że misją krakowskiego dewelopera jest tworzenie i realizacja takich projektów, które przynoszą wysoką rentowność udziałowcom i partnerom biznesowym, ale co najważniejsze: prawdziwe zadowolenie klientom.

– Bardzo chcemy budować miejsca do życia, a nie mieszkania na wynajem, dlatego np. w naszej inwestycji Śliczna 36i6 oferowane są tylko duże mieszkania – mówi Witold Indrychowski. – Są to ciekawe projekty architektoniczne o wysokich walorach estetycznych i funkcjonalnych. Zdajemy sobie sprawę, jak ważna jest kompleksowość każdego nowego projektu mieszkaniowego: od części wspólnych, przez małą architekturę, aż po otoczenie inwestycji.

Prawdziwą perełką budownictwa usługowo-biurowego autorstwa Merari jest inwestycja Mateczny Office: nietuzinkowa przestrzeń dla krakowskiego biznesu. Ciekawostką jest fakt, iż powierzchnie zostały sprzedane indywidualnym klientom biznesowym na cele ich działalności, a nie na wynajem, co rodzi nową jakość otoczenia biznesowego i kreuje ciekawe relacje, gdyż właściciele utożsamiają się z miejscem prowadzenia biznesu. Merari wkrótce rusza z kolejną podobną inwestycją: Wielicka Office w Krakowie. Warto trzymać kciuki.

Witold Indrychowski, prezes zarządu Merari Sp. z o.o., rozpoczął działalność w branży deweloperskiej ponad 20 lat temu, kierując projektem budowy inwestycji Pod Fortem – jednego z największych krakowskich osiedli mieszkaniowych. W kolejnych latach realizował zespoły apartamentowe Angel Plaza oraz Angel City w centrum Krakowa, łącznie 500 apartamentów. W Warszawie zajmował się przygotowaniem i realizacją projektów biurowych. 
Spółka Merari została założona w marcu 2014 roku. W roku 2022 spółka realizuje: II Etap inwestycji Śliczna 36i6 oraz projekt Wille Chorowice. W I kwartale 2023 Merari rozpocznie budowę biurowca Wielicka Office w centrum Krakowa – w schemacie biznesowym sprzedaży powierzchni biurowych.

www.willechorowice.pl

Podziel się:

Nastepne

Społecznie odpowiedzialni za las

czw. gru 1 , 2022
Lasy Państwowe mają już prawie sto lat. Praca pokoleń profesjonalistów, ich doświadczenie czerpane z praw natury i poczucie odpowiedzialności – to wszystko sprawiło, że polskie lasy są dziś niezwykle cennym dziedzictwem. Stanowią symbol narodowej tożsamości i realizują współczesne potrzeby społeczeństwa. Las to życie, a polscy leśnicy od prawie wieku stoją na straży lasów, by w sposób odpowiedzialny chronić je i z nich korzystać dla dobra całego społeczeństwa. Wyrazem tej społecznej odpowiedzialności jest wielofunkcyjny charakter leśnej gospodarki. […]

Nasze programy medialne:

Symbol

Siła

Wybierz Polskie