Od września 2023 roku H. Cegielski – Poznań S.A. stał się częścią Polskiej Grupy Zbrojeniowej (PGZ), co otworzyło przed firmą nowe perspektywy i możliwości rozwoju
Obecnie trwają rozmowy zarządu spółki dotyczące wieloseryjnej współpracy z takimi firmami jak Jelcz i Huta Stalowa Wola. W pierwszym przypadku Cegielski ma wspierać produkcję poprzez spawanie ram i kabin do produkowanych przez zakłady Jelcza pojazdów. Natomiast z Hutą Stalowa Wola prowadzone są negocjacje dotyczące spawania korpusów pancernych. Mowa jest o produkcji 18 korpusów dla HSW w 2025 roku, a w kolejnym roku liczba ta ma wzrosnąć do 60 sztuk. To doświadczenie pozwoli firmie na realizację zamówień związanych z produkcją skorupy polskiego czołgu K2PL, gdy projekt ten wejdzie w fazę realizacji.
Dla Zakładów Łączności nr 1 w Zgierzu Cegielski już teraz realizuje zamówienia na ramy pod systemy łączności. Współpraca ta ma zostać rozszerzona o kolejne elementy w nadchodzącym roku. Ponadto planowana jest współpraca z Ośrodkiem Badawczo-Rozwojowym w Gliwicach (OBRUM) w zakresie spawania przęseł do 20-metrowych mostów przeprawowo-szturmowych. Cegielski produkuje już prototyp podobnego produktu o długości 40 metrów, licząc na pozyskanie zlecenia na seryjną produkcję.
– Wspomniane zamówienia to nie tylko perspektywa nowych możliwości i zwiększenia obrotów spółki, ale także optymalizacja kosztów i regularne przychody. Cegielski nie zamierza oczywiście rezygnować z dotychczasowych zleceń cywilnych, które nadal będą realizowane. Naszą ambicją jest jednak stać się głównym centrum spawalniczym w ramach PGZ – mówi Jerzy Michałkiewicz, prezes zarządu H. Cegielski – Poznań S.A.
Zwiększenie produkcji wiąże się również ze wzrostem zatrudnienia. Cegielski poszukuje obecnie nowych pracowników, w tym spawaczy, monterów, ślusarzy oraz kadry inżynierskiej. Planowany wzrost zatrudnienia ma wynieść 25%. W kolejnych etapach zarząd spółki planuje powołać dział badawczo-rozwojowy, co pozwoli realizować kolejne projekty i rozwijać tę jedną z najstarszych polskich firm.