Port Gdynia przekazał kolejne respiratory

Obecny, trudny czas wymaga solidarności i jedności w działaniu wszystkich. Jest to czas walki z niewidzialnym wrogiem, w której konieczne jest zaangażowane całego społeczeństwa, a priorytetem powinno być wsparcie służby zdrowia, dlatego Port Gdynia przekazał kolejne respiratory do Szpitala Morskiego im. PCK w Gdyni Redłowie. 

Port Gdynia przekazał kolejne respiratory – Monitor Rynkowy

–  Obserwujemy codzienną, heroiczną walkę polskiej służby zdrowia, której pracownicy narażają swoje zdrowie i życie ratując pacjentów z koronawirusem. Jesteśmy częścią lokalnej społeczności, dlatego dokładamy wszelkich starań by wspomóc pomorskie szpitale, które pomimo trudnej dla wszystkich sytuacji, z najwyższą starannością pełnią służbę w trosce o nasze zdrowie. Jestem pełen podziwu dla postawy wszystkich służb zaangażowanych w walkę z koronawirusem, a w szczególności dla personelu medycznego – mówi Adam Meller, Prezes Zarządu Morskiego Portu Gdynia.

Przekazane wyposażenie pozwoli szpitalom wydajniej pracować. Są to urządzenia służące nie tylko w obecnej sytuacji, ale posłużą społeczeństwu przez wiele kolejnych lat.

W obliczu wyzwania, przed którym stoi świat, w trosce o lokalną społeczność Port Gdynia podejmuje liczne działania, które mają na celu wsparcie walki z koronawirusem. Na bieżąco monitoruje sytuacje w szpitalach, jest w stałym kontakcie z personelem medycznym. Pozwala to reagować na bieżąco na potrzeby szpitali.


– W imieniu Zarządu Szpitala i wszystkich moich kolegów, lekarzy, pielęgniarek serdecznie dziękuję Zarządowi Morskiego Portu Gdynia za otrzymane respiratory, które będą ratować życie i zdrowie naszych pacjentów. Ten sprzęt będzie wykorzystywany w chwili obecnej – w czasie pandemii, gdy zachorowań jest więcej, ale też w ciągu wielu kolejnych lat. Jesteśmy bardzo wdzięczni, że Port Gdynia angażuje się w wiele akcji sponsorowania sprzętu dla naszego szpitala, dla wielu oddziałów, jak i organizowaniu akcji profilaktycznych. My lekarze i pielęgniarki, a także rodziny, wiemy, jak jest to ważny sprzęt, który nasz oddział dziś otrzymał. Dzięki niemu pomagamy wielu pacjentom, a także możemy uratować wiele osób, które będą mogły wrócić do swoich rodzin i pracy. – mówi lek. med. Joanna Sowa – Szpajer, Kierownik Oddziału Oddziału Anestezjologii I Intensywnej Terapii w Szpitalu Morskim im. PCK w Gdyni Redłowie

Port Gdynia jest inicjatorem akcji „Dzielmy się dobrem”, której ideą jest zaangażowanie dużych spółek w zakup kosztogennych urządzeń, zostawiając mniejsze potrzeby takie jak maseczki, rękawiczki, kombinezony jednorazowe w gestii małych i średnich przedsiębiorstw lub osób prywatnych. 

Zarząd Portu zachęca do zaangażowania się w akcję przez inne firmy, które są w stanie włączyć się w walkę z wirusem. Do tej pory do akcji, której pomysłodawcą jest Zarząd Morskiego Portu Gdynia dołączyło wiele firm z Trójmiasta takich jak Invest Komfort S.A., Torus, Porta KMI Poland, Corleonis Sp. z o.o. S.K.A., Korporacja Budowlana Doraco Sp. z o.o.

W niedługim czasie dotrą kolejne urządzenia, które trafią do szpitali w Gdyni i Gdańsku. 


Podziel się:

Nastepne

Koronawirus zwiększył wykorzystanie aplikacji finansowych o 72 proc. To szansa zwłaszcza dla fintechów

wt. maj 12 , 2020
Pandemia koronawirusa spowodowała, że dla branży fintechowej otwierają się nowe możliwości. Znacznie szybszy rozwój e-commerce oraz więcej czasu spędzonego przed komputerami w związku z kwarantanną pozwala dotrzeć do większej liczby klientów. Rozwój technologii uczenia maszynowego, systemów automatyzacji pracy oraz narzędzi do przetwarzania obszernych zasobów Big Data przyspieszy z kolei cyfryzację sektora bankowego. Instytucje finansowe coraz chętniej korzystają z pomocy fintechów, aby zyskać na konkurencyjności i stawić czoła wielkim korporacjom technologicznym, które mogą zagrozić pozycji tradycyjnych banków. Według raportu […]
Koronawirus zwiększył wykorzystanie aplikacji finansowych o 72 proc. To szansa zwłaszcza dla fintechów – Monitor Rynkowy

Nasze programy medialne:

Symbol

Siła

Wybierz Polskie