PowerUp! – rusza kolejna odsłona konkursu dla start-upów z dobrą energią

 

11 lutego ruszyły zgłoszenia do piątej edycji PowerUp!, podczas której kolejne zespoły powalczą o główną wygraną 50 000€ i szansę na rozwój biznesu w skali globalnej. Konkurs organizowany przez InnoEnergy to największe tego typu wydarzenie dla start-upów z Europy Środkowo-Wschodniej, pracujących nad rozwiązaniami dla przemysłu, z obszarów takich jak m.in. energia, mobilność i szeroko rozumiane technologie smart.

Obok nagród pieniężnych, których wartość z roku na rok rośnie, PowerUp! daje swoim laureatom możliwość skorzystania z prestiżowego akceleratora biznesu. ProgramHighway® by InnoEnergy, podobnie jak w poprzednich edycjach, pomoże start-upomrozwinąć ich projekty i dostosować je do wymagań rynku. Zaproszeni do niegouczestnicy mogą liczyć na kompleksowe wsparcie, łączące w sobie mentoring i praktyczną pomoc w zakresie m.in. budowania zespołów, ochrony produktu czy dostępu do międzynarodowych klientów, a także finansowanie do wysokości €150 000.

Po raz pierwszy w historii PowerUp! przyznana zostanie nagroda specjalna Clean AirChallenge Award. Dodatkowe wyróżnienie ma w szczególny sposób podkreślić rangę tematu czystego powietrza, stanowiącego istotny element działalności InnoEnergy.Wszystkie start-upy, których technologie przyczyniają się do ograniczeniezanieczyszczenia powietrza mogą zgłosić swoją kandydaturę.

Z każdą kolejną edycją konkursu podwaja się liczba jego uczestników. Do rywalizacji w zeszłorocznym PowerUp! zgłosiło się blisko 300 kandydatów, gotowych zawalczyć o szansę na międzynarodowy rozwój biznesu. Wiele wskazuje na to, że trwająca do 11 marca rejestracja do tegorocznej edycji, zakończy się kolejnym sukcesem. Zauważalnie rośnie także liczba zgłoszeń przedsiębiorców, prezentujących już gotowy prototyp (z 28w 2016 roku do 120 w ostatniej edycji), a nawet działający produkt czy funkcjonującą usługę (odpowiednio z 19 do 93).

„Rosnąca z roku na rok liczba uczestników oraz fakt, że zgłaszające się start-upy to corazczęściej firmy, które mają w swoim portfolio projekty na zaawansowanym etapie rozwoju świadczą o zwiększającej się rozpoznawalności i podnoszącym się prestiżu konkursu. Uczestnicy widzą realne korzyści z udziału w PowerUp!, otwierającym drzwi do rozwoju dla odważnych innowatorów z Europy Środkowo-Wschodniej, umożliwiając im dostęp do naszej międzynarodowej sieci partnerów biznesowych – tłumaczy Jakub Miler, dyrektor generalny InnoEnergy Central Europe.

Do szczególnie pożądanych w konkursie rozwiązań – produktów lub usług – należąprojekty z obszaru energii, mobilności, technologii czystego powietrza, ciepłownictwa,cleantech oraz technologii smart. Start-upy, które przejdą przez etap zgłoszeń zostanązaproszone do udziału w bootcampach, prowadzonych przez uznanych europejskich mentorów biznesowych. Warsztaty te przygotują uczestników do finałów krajowych oraz finału głównego, w których będą oni prezentować swoje pomysły ekspertom. Zwycięzca zostanie wyłoniony 21 maja w Krakowie podczas Impact’19 – jednego znajważniejszych wydarzeń gospodarczych w Europie Środkowo-Wschodniej.

Zwycięzcą zeszłorocznej edycji konkursu został Zubax Robotics z Estonii, który zaprezentował rozwiązanie zmniejszające zużycie energii w silnikach elektrycznychpojazdów lotniczych.

Szczegółowe warunki uczestnictwa, formularz zgłoszeniowy oraz wszystkie niezbędne informacje dostępne są pod adresem: www.powerup.innoenergy.com. Terminrejestracji upływa 11 marca.

Podziel się:

Nastepne

Nowoczesne ogrodzenia

pon. mar 11 , 2019
Innowacyjny system FANCY FENCE wprowadza nowy kierunek w zastosowaniu ogrodzeń w budownictwie mieszkaniowym Ogrodzenia FANCY FENCE pozwalają na montaż bram wjazdowych w nietypowych warunkach, takich jak wąskie działki, pochyłe podjazdy czy garaże usytuowane blisko linii ogrodzenia. Możliwe jest także wykonanie bramy o dowolnej szerokości. Poza walorami estetycznymi, system umożliwia „chowanie się” bramy w praktycznie każdym podłożu. Uzupełnieniem rozwiązania FANCY FENCE są furtki, które, w zależności od preferencji użytkownika, mogą się […]

Nasze programy medialne:

Symbol

Siła

Wybierz Polskie