RS Components: E-commerce na czasie i pod własną marką

Rozwój rozwiązań e-commerce, które są nieodzowne w czasach pandemii, pozwala firmom łatwiej dostosować się do tzw. „nowej normalności”. RS Components wie, jak to robić. Poza ofertą skrojoną na bieżące czasy, rozwija markę własną i realizuje długoterminowe plany.


RS Components to globalny dystrybutor wiodących producentów automatyki przemysłowej, elektryki, elektroniki oraz innych produktów dla szeroko rozumianego przemysłu. Firma posiada w ofercie ponad 550 tys. produktów, komponentów oraz urządzeń, w tym sprzęt techniki pomiarowej. W roku 2016 spółka wprowadziła do sprzedaży produkty pod własną marką RS PRO. 

Z początkiem czerwca br. Grupa Electrocomponents (do której należy RS Components) opublikowała sprawozdanie finansowe, z którego wynika, że do dnia 31 marca 2020 r. odnotowała ona dochody w wys. 1,954 mld funtów brytyjskich, co oznacza wzrost o 3,7 % rok do roku.

– Nasza dotychczasowa praca pozwoliła nam wejść w kryzys w dobrej kondycji finansowej, z silnym zespołem zarządzającym i jasną strategią – mówi Karolina Szczepaniak-Batory, dyrektor zarządzająca RS Components na Europę Wschodnią. – Jesteśmy gotowi zarówno na to, aby radzić sobie w kryzysie, jak i do ekspansji na inne kraje Europy. Niewątpliwie fakt, że stawiamy na rozwój usług e-commerce i automatyzację procesów, jest w tym pomocny. Ważnym krokiem rozwojowym, zaplanowanym przez nas w ubiegłym roku, była decyzja o zmianie siedziby spółki, co umożliwiło zwiększenie zatrudnienia i stworzenie wygodnego środowiska pracy. Pomimo kryzysowej sytuacji na rynku, w kwietniu br. dokonaliśmy planowej przeprowadzki do nowoczesnej przestrzeni jednego z wieżowców – D48, przy ul. Domaniewskiej, w centrum biznesowej Warszawy.

Alternatywa dla wiodących marek

W ramach marki własnej RS PRO firma oferuje ponad 65 tys. produktów z zakresu automatyki, elektroniki, elektryki, techniki pomiarowej, narzędzi i materiałów eksploatacyjnych. Firma oferuje tak zwane produkty „nie krytyczne”, zapewniając bardzo dobrą jakość i atrakcyjną cenę. Jednocześnie nie są to rozwiązania skupiające się na wykorzystaniu najnowszych technologii, przez co nie konkurują bezpośrednio z urządzeniami kluczowych dostawców. Ponadto, dzięki kompleksowym testom i kontroli jakości, można mieć pewność co do stałego jej poziomu: odsetek zwrotów produktów wynosi jedynie 0,09%. Regularne kontrole producentów asortymentu RS PRO sprawiają, że przestrzegane są standardy etyczne oraz zgodności z przepisami prawnymi. Poza spełnieniem standardów branżowych, produkty weryfikowane są również na zgodność z wymaganiami specyficznymi RS Components, co potwierdzane jest certyfikatem jakości RS PRO. Wszystkie te wymagania muszą zostać spełnione, aby produkt został wprowadzony na rynek. Oceniana jest również funkcjonalność danego produktu, a nawet instrukcje użytkowania czy bezpieczeństwa. Przewagą rynkową firmy jest fakt, że zdecydowaną większość zamówień jest w stanie dostarczyć w ciągu 24 lub 48 godzin – w zależności od lokalizacji. Umożliwia to stan zapasów sięgający 97% dostępności.

E-procurement

Poszukiwanie dostawców, ofertowanie, wystawianie wniosków zakupowych, procesy logistyczne i fakturowanie są procesami długotrwałymi i kosztownymi. Badania RS Components wskazują, że może być to nawet do 80 EUR na jedno zamówienie, co niejednokrotnie może przewyższać jego wartość. Aby wyjść naprzeciw nowym wyzwaniom, przed którymi stoją klienci firmy, RS Components od lat promuje rozwiązania E-Procurement, które pozwalają na optymalizację kosztów zakupów, zintegrowanie systemów zakupowych klientów wraz z systemem zamówień i wysyłek spółki. Korzyści? Większa kontrola nad zamówieniami i wydatkami, redukcja liczby dostawców, łatwość raportowania, oszczędność czasu, większa transparentność, przyspieszenie obsługi procesów logistycznych. 

Wspomniane rozwiązania zapewniają dostęp do katalogu online, który zawiera ceny oraz dane techniczne i produktowe. Dane te są widoczne w systemie klienta, dzięki czemu nie musi ich on sam wprowadzać. E-procurement zapewnia również kompleksową kontrolę wydatków wśród wielu użytkowników. System wspiera zgodność z zakontraktowanymi warunkami handlowymi oraz może wyeliminować obrót dokumentów w formie papierowej.

Wsparcie w dobie pandemii

W czasie pandemii firma RS Components włączyła do swojej oferty produkty wspomagające bezpieczeństwo zdrowotne. Licznik Barth pozwala na kontrolę liczby osób wchodzących i wychodzących z obiektów oraz spełnienie wymagań prawnych. RS oferuje produkty i urządzenia do druku 3D – takie jak drukarki czy filamenty, które niejednokrotnie wykorzystywane są do wykonywania przyłbic, odzieży ochronnej, a nawet masek na twarz. Wymagania dotyczące społecznego dystansu wspomagają taśmy piankowe VHB, taśmy znakujące czy zestawy słuchawkowe 3M z wbudowanym mikrofonem – pozwalające na pracę w bezpiecznej odległości (zasięg radiowy do 1km) bez użycia rąk, co umożliwia ograniczenie dotykania okolic twarzy. W bezpiecznym prowadzeniu działalności mogą z kolei pomóc kamery termowizyjne FLIR z systemami kontroli temperatury. – Staramy się wspierać naszych partnerów biznesowych, dopasowując naszą ofertę do bieżącej sytuacji – dodaje Karolina Szczepaniak-Batory.

Jacek Bies

Podziel się:

Nastepne

Naukowcy wynaleźli nieograniczone źródło czystej energii. Zbudowane na bazie grafenu czujniki czy małe urządzenia mogą nie wymagać już zasilania

pon. paź 12 , 2020
[DEPESZA] Zespół badaczy z Uniwersytetu Arkansas opracował obwód elektryczny, który pozwoli wykorzystać ruch termiczny wewnątrz cząsteczek grafenu w procesie generowania prądu elektrycznego. Stworzenie tego układu nie tylko podważa teorię Richarda Feynmana dotyczącą ruchów termicznych wewnątrz atomów, jest także szansą na stworzenie niewielkich urządzeń elektrycznych zasilanych czystą energią o nieskończonym potencjale. Grafenowy układ stworzony na Uniwersytecie Arkansas jest pokłosiem prac teoretycznych na temat wykorzystania efektu marszczenia się i poruszania filmu grafenowego o grubości jednego atomu w procesie generowania […]

Nasze programy medialne:

Symbol

Siła

Laur Internetu

Wybierz Polskie