Stand with Ukraine: Nowa strona internetowa PE wspiera Ukrainę

W piątek 11 marca ruszyła nowa strona internetowa Parlamentu Europejskiego poświęcona wszystkim działaniom podejmowanym przez UE w celu pomocy Ukrainie. Początkowo strona będzie dostępna jedynie w języku angielskim i ukraińskim, kolejne tłumaczenia będą sukcesywnie dodawane.

© European Union 2020 – Source : EP

Strona zatytułowana Stand with Ukraine jest dostępna pod TYM ADRESEM. Można się z niej dowiedzieć, w jaki sposób Unia Europejska wspiera Ukrainę, w tym również podczas trwającej od 24 lutego br. rosyjskiej inwazji na ten kraj.

Na stronie publikowane są najnowsze wiadomości dotyczące relacji UE z Ukrainą. Można tam również obejrzeć filmy i posłuchać podcastów, a także znaleźć odpowiednie przepisy i rozwiązania oraz dowiedzieć się, w jaki sposób UE pomaga Ukrainie. Znajdują się tam również linki do przydatnych stron internetowych.

Przy okazji uruchomienia strony PE przypomniał w komunikacie, że aktywne wspieranie międzynarodowych wysiłków Unii Europejskiej na rzecz promowania demokracji i praw człowieka jest jednym z podstawowych obowiązków Parlamentu Europejskiego, określonych w traktatach założycielskich Unii, a UE zawsze dążyła do zacieśnienia więzi z Ukrainą, pobudzenia jej gospodarki oraz wspierania demokracji i praworządności w tym kraju.

Jak zaznaczono w komunikacie, UE i Parlament Europejski od lat konsekwentnie sprzeciwiają się rosyjskiej agresywnej polityce wobec Ukrainy. W rezolucji przyjętej w grudniu 2021 r. eurodeputowani wezwali Rosję do wycofania wojsk zagrażających Ukrainie i oświadczyli, że jakakolwiek agresja Moskwy musi mieć wysoką cenę gospodarczą i polityczną. Wcześniej, w rezolucji przyjętej w kwietniu 2021 r., Europarlament wyraził poważne zaniepokojenie dużą liczbą rosyjskich sił zbrojnych na granicy z Ukrainą i na nielegalnie okupowanym Krymie. W odpowiedzi na rosyjską inwazję na Ukrainę UE przyjęła szereg sankcji, które będą miały dotkliwe konsekwencje dla tego kraju.

Parlament Europejski odbył też nadzwyczajną sesję plenarną 1 marca, na której prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski przemawiał do eurodeputowanych. Parlament wyraził niezachwiane poparcie dla Ukrainy i wezwał do dalszych działań.

Źródło informacji: EuroPAP News

Podziel się:

Nastepne

Ponad połowa Polaków kupuje rzeczy używane. Chętnie też sprzedają swoje przedmioty na rynku wtórnym

pon. mar 14 , 2022
[DEPESZA] Rośnie popularność zakupów na rynku wtórnym. Już 51,6 proc. Polaków deklaruje, że w ostatnim roku kupiło coś z drugiej ręki – wynika z Barometru Providenta przygotowanego z okazji Światowego Dnia Konsumenta, który przypada 15 marca. To o 8 pkt proc. więcej niż w poprzednim roku. Co ósmy badany przyznaje, że częściej kupuje rzeczy używane niż nowe. Im starsi konsumenci, tym rzadziej decydują się na takie zakupy. – W ostatnich latach możemy obserwować znaczące zmiany zachowań […]

Polecamy

Nasze programy medialne:

Symbol

Siła

Wybierz Polskie