System Ochrony Mobilnej – wyższa klasa bezpieczeństwa

Spółka Beta Security System jako pierwsza w Polsce zaoferowała rewolucyjny system ochrony obiektów. Nie tylko jest skuteczny, ale niemal całkowicie eliminuje najbardziej zawodny czynnik – ludzki – i przynosi znaczące oszczędności

– Inwestując w innowacje od 2002 roku, opracowaliśmy i wprowadziliśmy na rynek rewolucyjną ofertę, która nie tylko świetnie sprawdziła się w praktyce, ale, co ważne, pozwala użytkownikom zaoszczędzić spore pieniądze –mówiPaweł Byjos, członek zarządu Beta Security System Sp. z o.o.– Nasz System Ochrony Mobilnej™ (SOM™) istnieje już od 2004 roku, czyli czasów, gdy nikt z branży nawet nie myślał o zabezpieczeniach tej klasy. Jesteśmy zatem pionierem w zakresie zdalnych, niezawodnych, częściowo autonomicznych rozwiązań w branżysecuritydla każdego obiektu: od wielkich zakładów przemysłowych po prywatne domy.

SOMTM: jak to działa

Cel nowatorskiego systemu jest jasny: jak najszybsze wykrywanie zdarzeń i zapobieganie powstawaniu szkód przy jednoczesnej eliminacji lub ograniczeniu do minimum najbardziej zawodnego czynnika – ludzkiego.

Schemat SOM
Schemat SOM

SOMTM to rozwiązania organizacyjno-techniczne, rozwijające się wraz z postępem technologii, dzięki czemu można je permanentnie rozbudowywać. Chroniony w tym systemie obiekt jest wyposażony w system telewizji dozorowej (CCTV), system alarmowy z kolorową wideo-weryfikacją – Videofied™, którego BSS jest wyłącznym dystrybutorem – oraz nagłośnienia (DSO). Dodatkowo SOM™ może integrować m.in. systemy ochrony obwodowej, kontroli dostępu (KD), systemy P.Poż., zarządzania budynkiem (BMS – LCN, Fibaro) oraz sztucznej mgły firmy Protect, która jest dostawcą najlepszych rozwiązań tego typu na świecie. W zależności od preferencji, system może zostać zbudowany od zera lub wdrożony w oparciu o istniejącą już infrastrukturę w dowolnym obiekcie, bez względu na jego wielkość. Może też być dowolnie konfigurowany zgodnie z życzeniami inwestora, nawet już po zakończeniu instalacji.

Kamery rejestrują obraz z całego obiektu, a wyżej wspomniane systemy wspomagające wraz z zaawansowaną analityką obrazu stale monitorują niepożądane zdarzenia, które po wykryciu przekazywane są do analizy przez Całodobowe Centrum Operacyjne(CCO). Dopiero tutaj ma miejsce ocena ryzyka przez człowieka: gdy takowe zaistnieje, natychmiast jest wysyłany patrol lub adekwatne służby mundurowe czy ratownicze.

– Aby wyjść na przeciw oczekiwaniom klientów, jednocześnie ułatwiając im wybór poszukiwanego produktu, podzieliliśmy projekt na trzy progi: Standard, Premium oraz Elite– opowiada Paweł Byjos. –Korzystając z pierwszego progu, klienci ustalają z nami, w jakich konkretnych godzinach (nie więcej niż 8) system ma być uruchamiany. Do dyspozycji w zakresie ochrony są kamery i nagłośnienie. Korzystając z progu Premium mamy już do dyspozycji więcej rozwiązań, jakie niesie nowoczesna technologia (np. sztuczna mgła czy automatyka budynków), a ochrona w tej wersji trwa do 16 godzin. Natomiast w progu Elite dostarczamy pełen pakiet ochrony 24 godziny na dobę. System, obok zadań głównych, czyli ochrony, otworzy ponadto automatycznie bramę, podniesie szlabany, rozpozna tablice rejestracyjne pojazdów, które są uprawnione do wjazdu na teren firmy, wykryje niepożądane zachowania, takie jak wałęsanie się, upadek, zabranie czy pozostawienie przedmiotu i wykona szereg innych czynności za człowieka.

Sto procent satysfakcji

Kluczową zaletą SOMTM jest zwiększenie bezpieczeństwa i jakości ochrony przy jednoczesnym obniżeniu kosztów.System pozwala do minimum ograniczyć usługi ochrony fizycznej i zredukować koszty usługi nawet o kilkadziesiąt procent w skali miesiąca. Na poparcie tej tezy spółka podaje konkretny przykład klienta, któremu gwarantowała roczne oszczędności rzędu 30 tys. zł. Okazało się, że po podliczeniu wszystkich kosztów klient zaoszczędził aż 120 tys. zł. Ekonomiczność SOMTM to jeden z kluczowych czynników decydujących o jego wyborze. Rachunek jest prosty: koszty płacy minimalnej ciągle rosną, a kompetencje pracowników – nie. Jeśli do tego uwzględnić fakt, że pracownicy ochrony to często dorabiający emeryci lub osoby niepełnosprawne, których szybkość reakcji jest stosunkowo niewielka, a zawodność dosyć wysoka, wybór wydaje się przesądzony.– Niech dla zobrazowania jakości naszej usługi posłuży fakt, że żaden z klientów, którzy weszli z nami we współpracę przy użyciu SOM™, do tej pory z niej nie zrezygnował– dodaje Paweł Byjos.

Od pioniera do lidera

Nominowana do tytułuSymbol Partnera w Biznesie 2017 spółka Beta Security System wychodzi naprzeciw oczekiwaniom klientów już od 20 lat. Zaczynała w czasach, gdy rynek w Polsce dopiero raczkował. Dziś daje pracę tysiącom osób w całym kraju, a z lokalnej opolskiej firmy stała się czołowym branżowym graczem. Dzięki znakomitej reputacji zdobyła zaufanie klientów. Wśród nich figurują duże sieci handlowe, banki, deweloperzy, sieci salonów samochodowych, zakłady przemysłowe, stacje paliw i inne przedsiębiorstwa, a ponadto instytucje rządowe i samorządowe, a także właściciele domów prywatnych. Obecnie SOM™ jest wdrażany również do ochrony infrastruktury na granicy polsko-niemieckiej. Zagraniczne projekty nie są dla BSS nowością, ponieważ takie usługi również znajdują się w portfolio spółki – ostatnim z nich jest projekt budowy kilkuset kilometrów sieci światłowodowych dla niemieckich gmin.

–Nowoczesna technologia to podstawa naszej działalności. Jest ona przyszłością tej branży, a my tę przyszłość właśnie tworzymy. Swoją skuteczność potwierdzamy stale rosnącą liczbą partnerów. Jesteśmy jedyną firmą, która daje wieczystą gwarancję na wykonywane instalacje, co tylko potwierdza naszą pewność co do jakości realizowanych przez nas usług –podsumowuje Paweł Byjos.

Jakub Lisiecki

Pierwsi w Smart Security

Paweł Byjos, członek zarządu BSS:

– Obserwujemy, że na rynku zaczynają się pojawiać oferty, które kuszą klientów nowościami. Wprawdzie cieszy nas, że konkurencja usiłuje nas naśladować – bo to świadczy jak najlepiej o nas samych. Warto jednak podkreślić, że to my jesteśmy pomysłodawcą i pionierem rozwiązań zwanych dziś wdzięcznieSmart Security, które dla nas nie są niczym nowym.Rozwijamy je od kilkunastu lat, a o ich wyjątkowości świadczą nie tylko historia i liczba zadowolonych klientów, ale też odpowiednia ochrona poprzez zgłoszenie patentowe. Jesteśmy otwarci na usługi dla każdej zainteresowanej instytucji. Polecam zapoznanie się z naszym systemem oraz kontakt z nami bezpośrednio lub poprzez formularz na stronie internetowej www.betasecurity.pl.

Podziel się:

Nastepne

Wielkopolskie Centrum Zaawansowanych Technologii: Naukowy partner biznesu

pt. wrz 29 , 2017
Od prawie dwóch lat z sukcesem działa Wielkopolskie Centrum Zaawansowanych Technologii. Nowoczesny ośrodek, mający na celu synergię nauki z biznesem, skupia najlepszych specjalistów z nauk ścisłych, przyrodniczych i technicznych – Synergia nauki i biznesu to kościec naszych działań, gdyż tej dobrze pojętej współpracy ciągle jeszcze brakuje – podkreśla prof. dr hab. Bronisław Marciniak, Dyrektor Wielkopolskiego Centrum Zaawansowanych Technologii, były rektor Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza. – Chcemy skupiać fachowców z różnych […]
WCZT tworzone jest przez konsorcjum koordynowane przez Uniwersytet im. Adama Mickiewicza (UAM). W jego skład wchodzą: Uniwersytet Przyrodniczy, Politechnika Poznańska, Uniwersytet Ekonomiczny, Uniwersytet Medyczny oraz 4 instytuty naukowe Polskiej Akademii Nauk, jeden instytut badawczy i Poznański Park Naukowo-Technologiczny Fundacji UAM. Składający się z kompleksu budynków obiekt ma powierzchnię ok. 20 tys. mkw.WCZT tworzone jest przez konsorcjum koordynowane przez Uniwersytet im. Adama Mickiewicza (UAM). W jego skład wchodzą: Uniwersytet Przyrodniczy, Politechnika Poznańska, Uniwersytet Ekonomiczny, Uniwersytet Medyczny oraz 4 instytuty naukowe Polskiej Akademii Nauk, jeden instytut badawczy i Poznański Park Naukowo-Technologiczny Fundacji UAM. Składający się z kompleksu budynków obiekt ma powierzchnię ok. 20 tys. mkw.

Nasze programy medialne:

Symbol

Siła

Wybierz Polskie

/tmp/