Szpital z wizją rozwoju

Rozwój zgorzeleckiego szpitala potwierdza, że najważniejsze są stabilność i jasno sprecyzowane plany

Wielospecjalistyczny Szpital Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej w Zgorzelcu w 20 lat zmienił się w specjalistyczną placówkę z 27 oddziałami, kilkudziesięcioma poradniami specjalistycznymi i pracowniami diagnostyki.

W latach 20072018 zrealizowano inwestycje o łącznej wartości 106,9 mln zł. Utworzono m.in. Centrum Kardiologii Interwencyjnej z Oddziałem Intensywnego Nadzoru i Pracownią Hemodynamiki, Stację Dializ, Pracownię Rezonansu Magnetycznego, dobudowano piętro i zmodernizowano Zakład Rehabilitacji, zmodernizowano SOR oraz dobudowano pawilon Ratownictwa Medycznego. Ponadto przeprowadzono kompleksową termomodernizację budynków Zakładu dla Psychicznie i Nerwowo Chorych w Sieniawce, zakupiono nowoczesny, 320-rzędowy tomograf komputerowy, nowoczesny mammograf, przeprowadzono kompleksową modernizację kuchni, doposażono szpital w specjalistyczny sprzęt medyczny do endoskopii oraz inny sprzęt do diagnostyki.

W 2015 r. dobudowano nowe skrzydło szpitala, w którym znalazły miejsce m.in. nowe oddziały: Urologii oraz Onkologii Klinicznej i Chemioterapii. Udział własny szpitala w inwestycjach w latach 2007-2016 wyniósł 44,0 mln zł, co stanowi ponad 41% w nakładach na zadania inwestycyjne ogółem.

Szpital posiada obecnie ponad 800 łóżek i zatrudnia ponad 1242 pracowników, w tym 223 lekarzy. Nadal realizuje projekty unijne i nowe inwestycje. Łączna wartość wszystkich realizowanych projektów (w tym unijnych) na dzień dzisiejszy przekracza kwotę 100 mln zł.

Dyrekcja WS SPZOZ kieruje się misją: „Bezpieczeństwo przez rozwój”. – Najważniejsza jest kompleksowość świadczeń i zapewnienie pełnej ich gamy: od profilaktyki, poprzez nowoczesną diagnostykę, aż po specjalistyczne leczenie do rehabilitacji zgodnie z najnowszymi wytycznymi. Do tego niezbędny jest przede wszystkim fachowy personel i nowoczesny sprzęt. Wszystko w trosce o pacjenta – mówi Zofia Barczyk, dyrektor szpitala.

WS SPZOZ w Zgorzelcu od lat konsekwentnie poszerza i zwiększa zakres usług, podnosi ich jakość, prowadzi racjonalną i oszczędną gospodarkę finansową, korzysta ze środków unijnych i różnych form pozyskiwania dodatkowych funduszy. Takie działania znajdują odzwierciedlenie w sytuacji finansowej: dodatni wynik corocznie od 2004 r.

Danuta Klimek

Podziel się:

Nastepne

PKM Katowice: nowoczesność i ekologia

czw. maj 30 , 2019
PKM Katowice jest jednym z największych przewoźników na Śląsku. Obsługuje na zlecenie Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii 61 linii na terenie Katowic, Chorzowa, Siemianowic Śląskich, Mysłowic, Bytomia i Zabrza. Średnio przewozi dziennie prawie 250 tys. osób Obecnie Przedsiębiorstwo Komunikacji Miejskiej Katowice Sp. z o.o. posiada 250 autobusów, wśród których większość stanowią nowoczesne pojazdy niskopodłogowe spełniające normę EURO 5 i EURO 6, zapewniające punktualną i komfortową podróż. Liczne udogodnienia zachęcają do rezygnacji z poruszania […]

Polecamy

Nasze programy medialne:

Symbol

Siła

Wybierz Polskie