Trasko Invest: polska firma z globalnym zasięgiem

O wyzwaniach, elastyczności, a także przewadze konkurencyjnej z Leszkiem Faltyniakiem, prezesem zarządu Trasko Invest Sp. z o.o. rozmawia Tomasz Popławski

Trasko Invest to bogata historia, ale również renoma i uznanie. Jaka jest recepta na sukces według państwa?

Z ponad trzydziestoletnim doświadczeniem na rynku jesteśmy przekonani, że budowanie solidnego wizerunku firmy to proces wymagający ogromnego zaangażowania. Nasi klienci cenią nasze zaufanie i profesjonalizm. Realizując ponad tysiąc projektów, stworzyliśmy niemal pięć milionów metrów kwadratowych powierzchni użytkowej.

Jak kształtuje się obecnie pozycja marki w odniesieniu do rynku polskiego i zagranicznego? Z jakimi kontrahentami obecnie firma współpracuje?

Jesteśmy zaangażowani w wiele projektów budowlanych o różnej skali i zróżnicowanym charakterze. Warto podkreślić, że w tym roku rozpoczęliśmy współpracę z klientami takimi jak Hyundai, Viessmann, REFLEX Polska, AMPLUS czy TWININGS.

Dlaczego Trasko Invest? Czym wyróżnia się firma na tle konkurencji?

Dysponujemy wykwalifikowanym zespołem inżynierów, architektów oraz specjalistów w dziedzinie instalacji sanitarnych i elektrycznych, który doskonale rozumie specyfikę branży budowlanej i podejmuje wyzwania z pełnym profesjonalizmem. Ogromne znaczenie ma doświadczenie – wieloletnia praktyka ułatwia wybór rozwiązań projektowych i technologicznych, które zadowolą inwestora. Nasze podejście opiera się na rzetelności, uczciwości i transparentności w kontakcie z klientami, co buduje zaufanie i lojalność. Mamy potencjał kadrowy, finansowy i sprzętowy, który pozwala nam realizować cały cykl inwestycyjny: od projektu do pozwolenia na użytkowanie.

Dywersyfikacja jako element przewagi konkurencyjnej. Jak państwo odnoszą się do tej tezy?

Posiadamy własną wytwórnię konstrukcji stalowych oraz wydział projektowania i produkcji stolarki aluminiowej. Pozwala nam to znacząco zwiększyć elastyczność i efektywność w realizacji projektów budowlanych. Dzięki temu mamy pełną kontrolę nad jakością, co jest kluczowe dla zapewnienia klientom najwyższych standardów rozwiązań budowlanych.

Ekologia to słowo klucz w wielu branżach. A u państwa?

W naszych projektach stawiamy na rozwiązania przyjazne dla środowiska, takie jak efektywność energetyczna, wykorzystanie odnawialnych źródeł energii czy minimalizację negatywnego wpływu na otoczenie. Zwracamy jednak uwagę, że w sytuacji, gdy projektowanie jest poza naszą firmą, nasze możliwości jako wykonawcy robót budowlanych nie są zbyt duże; pozostaje nam jedynie rzetelnie wykonać zaprojektowany obiekt, minimalizując wpływ prac na środowisko.

Elastyczność – jak to stwierdzenie definiuje TRASKO INVEST?

Nasze motto „budujemy dla wymagających” stanowi deklarację, że nie ustaniemy w dążeniu do doskonałości w każdym projekcie, niezależnie od jego rozmiaru. Budujemy dla tych, którzy oczekują najlepszego, ponieważ każdy projekt to dla nas wyjątkowa okazja do osiągnięcia sukcesu.

Budując od ponad trzydziestu lat, zdobyliśmy ogromną wiedzę i praktykę, co czyni nas jeszcze bardziej kompetentnymi w branży. Przez ten okres zrealizowaliśmy wiele różnorodnych projektów, co potwierdza naszą zdolność dostosowywania się do różnych wyzwań i potrzeb. Długoletnia praktyka w budownictwie pozwala nam podejmować trafne decyzje projektowe i technologiczne, które spełniają oczekiwania inwestorów. Nasze doświadczenie to nasza największa wartość, a wieloletnia praktyka ułatwia wybór rozwiązań projektowych i technologicznych, które zadowolą każdego inwestora.

A jakie plany rozwojowe na najbliższy czas?

Dążymy do stałego podnoszenia standardów w zakresie zrównoważonego rozwoju. Będziemy kontynuować nasze wysiłki w celu minimalizacji wpływu na środowisko i promowania rozwiązań ekologicznych.

Współpracują państwo z szeroką grupą partnerów. Która z branż stanowi największe wyzwanie?

Nasza firma specjalizuje się w budownictwie przemysłowym, produkcyjnym, centrach logistycznych, obiektach handlowych oraz budownictwie mieszkaniowym. To szeroki zakres działań, które wymagają różnorodnych umiejętności i doświadczenia. Jesteśmy w stanie skutecznie radzić sobie z wyzwaniami, jakie stawiają przed nami różne branże, również te, w których trzeba spełnić szczególne, specyficzne branżowo wymogi, np. produkcja żywności lub leków.

Roz­ma­wia­my­ m.in. ­w kon­tek­ście kam­pa­nii­ Wy­bie­rz Pol­skie i idei pa­trio­ty­zmu­ go­spo­dar­cze­go. ­Co dla pań­stwa­ ozna­cza­ją­ te po­ję­cia?

Nasza firma posiada sto procent polskiego kapitału, co oznacza, że jesteśmy całkowicie związani z naszym krajem. To jest dla nas nie tylko powód do dumy, ale także zobowiązanie do wspierania i rozwijania polskiej gospodarki. Do idei patriotyzmu gospodarczego podchodzimy jednak z rezerwą, gdyż zachowania konsumenckie na całym świecie są najczęściej racjonalne: klient chce nabyć jak najlepszy produkt za jak najniższą cenę i rzadko bierze pod uwagę inne względy. My też jesteśmy racjonalni – korzystamy z produktów wyprodukowanych w Polsce, bo koszty transportu są niższe, a barierą w tym względzie może być tylko nieodpowiednia jakość produktu. Trzeba jednak podkreślić, że na rynku materiałów budowlanych taka bariera nie występuje.

Podziel się:

Nastepne

<strong>Konferencja e-Learning FUSION już za tydzień! </strong>

wt. lis 7 , 2023
Zapraszamy serdecznie na Konferencję e-Learning FUSION 2023!  To już VII edycja tego wydarzenia Do tej pory w ELF: Konferencja już za tydzień! To twoja ostatnia szansa jesteś zainteresowany Digital  Learningiem, szkoleniami VR oraz zastosowaniem AI w dziedzinie rozwoju i nauki. Chcesz odkryć nowe strategie edukacyjne i rozwijać kompetencje L&D? Podczas Konferencji będziesz miał/a szansę zgłębić najnowsze trendy w tej dziedzinie. Zyskaj unikalną możliwość, aby rozwinąć swoją wiedzę, posłuchać doświadczeń ekspertów w branży oraz rozwijać […]

Nasze programy medialne:

Symbol

Siła

Wybierz Polskie