Van Berde to podstawa

Laureat Symbolu Jakości 2018, Van BerdeSp. z o.o. Sp. k., działając w branży zabezpieczeń drogowych podejmuje współpracę z francuskim gigantem i przedstawia plany na 2019 r.

Spółka Van Berde istnieje od 2008 r., kiedy to jej założyciele, Jarosław Zubiel i Jarosław Pogoda wypełnili niszę poszukiwanych wówczas przez zachodnie firmy zabezpieczeń drogowych, czyli wszelkiego rodzaju barier, progów zwalniających, znaków, lamp ostrzegawczych itp. Postawili na jakość produktów, szybkość dostaw i wyeliminowanie braków magazynowych. Pozwoliło to na podjęcie skutecznej walki z często większymi i bardziej doświadczonymi konkurentami w tej niełatwej branży. 

W efekcie spółka notuje m.in. większościowy eksport produkcji, 35 mln zł rocznego obrotu (na dziesięcioosobowe przedsiębiorstwo) i 5,5 mln sprzedanych produktów rocznie. Ma także kilka oddziałów w Europie i nową siedzibę w Tuszowie Narodowym, niedaleko Mielca. 2019 r. zapowiada się dla Van Berde równie optymistycznie co rok ubiegły, zwieńczony 15-procentowym wzrostem.

– Czwarty kwartał 2018 r. przyniósł nam projekty dla nowych klientów ze Szwajcarii i Niemiec, które będziemy realizować i wdrażać w 2019 r. – mówi Jarosław Zubiel, współzałożyciel Van Berde Sp. z o.o. Sp. k. – Co ważne, kontrahenci zgłaszają się do nas sami. Paradoksalnie pomaga nam również Brexit, ponieważ zachodnie firmy, obawiając się jego gospodarczych konsekwencji, szukają partnerów poza Wielką Brytanią. W ten sposób zaczęliśmy także współpracę z francuskim gigantem drogowym, firmą Eurovia, dla której opracowujemy nowe produkty.

Pozostając we Francji: inny, duży projekt Van Berde zrealizuje w Paryżu, który przygotowuje się do roli gospodarza Mistrzostw Europy w lekkoatletyce w 2020 r., rozbudowując komunikację – powstają m.in. nowe linie metra, a wszelkie prace muszą mieć odpowiednie zabezpieczenia wizualne.

Tego typu zlecenia wymagają dostępności towaru „od ręki” i natychmiastowej realizacji. Van Berde wyeliminowało te problemy, inwestując w magazyny zagraniczne oraz zakładając spółki zależne działające dziś na Litwie, Łotwie, w Słowacji, Czechach oraz Chorwacji, co jest elementem długofalowego planu budowy dominującej pozycji w Europie Wschodniej. W każdym europejskim kraju ma także dystrybutora. Trzeci kanał dystrybucji produktów, przeznaczony dla indywidualnego odbiorcy, to sklep internetowy hurtowniadrogowa.pl.

Spółka wnioskuje również o środki unijne na pierwszą w Polsce, specjalną linię produkcyjną.

– Podstawa pod znak U-21 z recyklatów PVC pozostaje naszym pierwszym produktem, stąd też wzięło się hasło, że „Van Berde to podstawa”. Do zwiększenia produkcji wymagana jest nowa, dedykowana linia wytwórcza. Obecnie jesteśmy na etapie przygotowań i konsultacji z Politechniką Rzeszowską. Wdrożenia maszyn spodziewamy się w 2020 r. – mówi Jarosław Zubiel.

Taka mnogość planów wymaga ogromnych nakładów pracy, a specyfika branży spotyka się z brakiem odzewu od rynku pracowniczego. Jarosław Zubiel i Jarosław Pogoda postanowili zatem jednocześnie odciążyć i rozszerzyć kompetencje obecnych pracowników. Jednym z pomysłów jest mająca powstać w tym roku platforma B2B, dzięki której w procesie zamówienia znacznie wzrośnie rola klienta będzie mógł sam je wygenerować oraz wpływać na lepsze planowanie stanów magazynowych i dostaw.

Wszystkie podjęte przez Van Berde działania dowodzą, że firma w pełni zasłużyła na tytuł Symbolu Jakości 2018 i z optymizmem może spoglądać w przyszłość.

Adrian Buksa

Zdjęcie: Jarosław Pogoda, współzałożyciel Van Berde, odebrał  Symbol Jakości 2018 podczas uroczystej gali w Katowicach

Podziel się:

Nastepne

Pierwsi na świecie!

wt. sty 29 , 2019
Instytut Przemysłu Skórzanego wdraża innowacyjne na skalę światową zastosowanie włókien i ekstraktu bambusa w roli materiałów obuwniczych Instytut Przemysłu Skórzanego wchodzi w ostatni etap realizacji projektu pt.: „Zastosowanie włókien oraz ekstraktu bambusa w elementach dziecięcego obuwia skórzanego, tekstylnego oraz skórzano-tekstylnego”, finansowanego przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju w ramach programu LIDER (umowa nr LIDER/16/0091/L-8/16/NCBR/2017). Zbadane w warunkach zbliżonych do rzeczywistych prototypy obuwia o podwyższonych walorach użytkowych, wykonane prawidłowo pod względem […]

Polecamy

Nasze programy medialne:

Symbol

Siła

Wybierz Polskie